Support Ukraine against Russian invasion

William Hill Преглед

Обновено на: 03/02/2023
Рејтинг на уредниците: 5.94/10
МакедонијаПрифатено Играчи од Македонија
Лиценца:
UKGC UKGC
Gibraltar Gibraltar
Проверено

Темелно тестиран квалитет од macedonia-bettingoffersfinder.com

Навигација на страницата

William Hill Бонуси

Сите бонуси и промоции 2023

There are currently no betting offers available in this casino. You can go to all lotteries and find the best one for you

View All Bettings

Преглед

Минимален депозит

£5

Максимално повлекување

£33 000 (Credit/Debit Cards), £100 000 (Bank Transfer)

Позитивности

 • 24/7 customer support
 • Uk Gambling License
 • Мобилни апликации за Android/iOS
 • Достапно кеширање
 • Добар избор на спортски игри
 • Високи лимити на добивки
 • Во живо
 • Повеќе од 200 коњски трки/ден
 • Неколку јазици на веб-страницата
 • Многу низок минимален износ на депозит
 • Широк спектар на фудбалски пазари

Негативности

 • Бонусите не се достапни за сите земји
 • Многу нерешени поплаки
 • Нема уредување на облог

Подршани Платформи

Запознај ја новата комарска ера - Сите омилени игри на твојот мобилен или таблет

Јазици

 • English
 • Italian
 • Finnish
 • French
 • German
 • Polish
 • Chinese
 • Portuguese
 • Spanish
 • Romanian
 • Russian
 • Japanese
 • Greek
 • Czech
 • Hungarian
 • Serbian
 • Slovenian

Плаќања

Минимална исплата

£5

Методи на депозит

Методи на Повлекување

 • MasterCard
 • Neteller
 • Visa Debit
 • Visa
 • Skrill
 • Paysafe Card
 • WebMoney
 • Fast Bank Transfer
 • Direct Bank Transfer
 • Maestro
 • POLi
 • Diners Club International
 • EPS
 • Euteller
 • Neosurf
 • QIWI
 • AstroPay Card
 • Yandex Money
 • PayPal
 • instaDebit
 • Cheque
 • Sofort (by Skrill)

Времиња за исплата

 • ewallets

  0-24 hours

 • credit / debit cards

  3-5 days

 • bank transfers

  5-10 days

 • cheques

  7-10 days

 • pending time

  24-72 hours

Повеќе за William Hill

Екран-снимки од William Hill

 • William Hill 1
 • William Hill 2
 • William Hill 3
Е-спортско обложување на William Hill

На William Hill можеш да ставиш облог на популарни е-спорт натпревари. Стави облози на Dota 2, CS: GO, Overwatch, League of Legends, Fortnite, Rainbow Six, StarCraft II, StarCraft I, Valorant, Hearthstone и многу други.

Обложување во живо на William Hill

Обложувањето во живо претставува конкурентна предност на обложувалницата William Hill. За време на натпреварот можеш да се обложуваш на

Играј во казиното на William Hill.

Казиното William Hill те кани да играш на слот машини помеѓу спортските настани. Поседувањето лиценца е предноста на интернет казината од William Hill. Достапноста до интернет казината зависи од вашата локација. *geo-restrictions apply.

Можеш да најдеш преноси на натпреварите во живо на William Hill

Благодарение на преносот во живо на обложувалницата William Hill, можеш да го следиш твојот облог директно на веб-страницата на обложувалницата и да уживаш во спортскиот настан. Достапноста на настаните за емитување зависи од твојата локација. *geo-restrictions apply. За да го гледаш преносот во живо на веб-страницата на William Hill, треба да имаш средства на твојата сметка или да ставиш облог во последните 24 часа.

William Hill апликација

Апликацијата за спортско обложување на William Hill има едноставен и јасен дизајн. Апликацијата ти овозможува да се обложуваш на сите спортови, да се обложуваш во реално време или да гледаш преноси во живо. Апликацијата на William Hill е достапна за Андроид и IOS телефони.

Сопственик

WHG (International) Ltd.

Датум на основање

1998

Контакти

Прегледи

Осврти на играчи од William Hill

(2 Прегледи)
Colombia Treecher

Долго време го користам Вилијам Хил за да ставам облози и иако е многу сигурен сајт, само што дознав дека не можете да ги уредувате облозите овде. Ова многу ми пречеше и мислам дека ќе најдам друг сајт каде што тоа е можно.

Ya ocupo William Hill para hacer apuestas hace tiempo, y aunque sea un sitio muy confiable, recién me enteré que no se pueden editar las apuestas acá. Esto me molestó mucho y creo que voy a buscar otro sitio donde esto sea posible.

Прегледано: 2022-10-05

Automatically translated with Google Translate in Colombia. Bonuses, terms and conditions may vary by region.

Colombia Leonardo L

Играм обложувалници повеќе од десет години и отсекогаш сум го сакал Вилијам Хил. Долги години ја имам оваа страница како главно место каде што правам спортски облози.

Yo juego en sitios de apuestas hace ya más de diez años, y siempre me encantó el William Hill. Desde hace muchos años tengo este sitio como el principal lugar donde hago apuestas deportivas.

Прегледано: 2022-07-25

Automatically translated with Google Translate in Colombia. Bonuses, terms and conditions may vary by region.

Пишете преглед

Please enter your name
Please enter correct email
100 characters left Maximum number of characters: 1000 100 characters left Maximum number of characters: 1000

Оцени го ова казино:

Please enter your rating

Your comment was sent successfully!

Choose problem

Problem Please select subject

Your feedback was sent successfully!