Support Ukraine against Russian invasion

Unibet Преглед

Обновено на: 08/24/2022
Рејтинг на уредниците: 6.07/10
Кориснички прегледи (1)
МакедонијаПрифатено Играчи од Македонија
Лиценца:
No license available
Проверено

Темелно тестиран квалитет од macedonia-bettingoffersfinder.com

Навигација на страницата

Unibet Бонуси

Сите бонуси и промоции 2023

Македонија
Cashable
Готовински Бонус: 40 GBP до 40 GBP
Минимален депозит: Not stated
Облогот: 3x
Преглед
Бонус Код Нема потреба, само активирајте го бонусот во вашата сметка на казино

Кориснички повратни информации

Преглед

Минимален депозит

€5

Максимално повлекување

€50 000/$55 000 per transaction

Позитивности

 • 24/7 customer support
 • Активни обложувачки пазари
 • Создавач на Облози
 • Достапно кеширање
 • Добар избор на спортски игри
 • Мобилна апликација

Негативности

 • Не се прифаќаат криптовалути
 • Нема делумно/автоматско кеширање
 • Нема брз облог

Подршани Платформи

Запознај ја новата комарска ера - Сите омилени игри на твојот мобилен или таблет

 • Мобилен
 • Tablet
 • Десктоп

Јазици

 • English
 • Italian
 • Finnish
 • French
 • German
 • Polish
 • Swedish
 • Norwegian
 • Portuguese
 • Spanish
 • Romanian
 • Russian
 • Greek
 • Danish
 • Estonian
 • Hungarian
 • Lithuanian
 • Irish
 • Austrian German

Плаќања

Минимална исплата

€15/$10

Методи на депозит

 • MasterCard
 • Neteller
 • Visa Electron
 • Visa
 • Skrill
 • Paysafe Card
 • WebMoney
 • Solo
 • Switch
 • Direct Bank Transfer
 • Maestro
 • Trustly
 • Instant Banking
 • PayPal

Методи на Повлекување

 • Neteller
 • Visa
 • Skrill
 • Direct Bank Transfer
 • Trustly
 • PayPal

Времиња за исплата

 • ewallets

  24-48 hours

 • credit / debit cards

  3-10 days

 • bank transfers

  3-10 days

 • cheques

  not offered

 • pending time

  12-24 hours

Повеќе за Unibet

Екран-снимки од Unibet

 • Unibet 1
 • Unibet 2
 • Unibet 3
Е-спортско обложување на Unibet

На Unibet можеш да ставиш облог на популарни е-спорт натпревари. Стави облози на Dota 2, CS: GO, Overwatch, League of Legends, Fortnite, Rainbow Six, StarCraft II, StarCraft I, Valorant, Hearthstone и многу други.

Обложување во живо на Unibet

Обложувањето во живо претставува конкурентна предност на обложувалницата Unibet. За време на натпреварот можеш да се обложуваш на

Играј во казиното на Unibet.

Казиното Unibet те кани да играш на слот машини помеѓу спортските настани. Поседувањето лиценца е предноста на интернет казината од Unibet. Достапноста до интернет казината зависи од вашата локација. *geo-restrictions apply.

Можеш да најдеш преноси на натпреварите во живо на Unibet

Благодарение на преносот во живо на обложувалницата Unibet, можеш да го следиш твојот облог директно на веб-страницата на обложувалницата и да уживаш во спортскиот настан. Достапноста на настаните за емитување зависи од твојата локација. *geo-restrictions apply. За да го гледаш преносот во живо на веб-страницата на Unibet, треба да имаш средства на твојата сметка или да ставиш облог во последните 24 часа.

Unibet апликација

Апликацијата за спортско обложување на Unibet има едноставен и јасен дизајн. Апликацијата ти овозможува да се обложуваш на сите спортови, да се обложуваш во реално време или да гледаш преноси во живо. Апликацијата на Unibet е достапна за Андроид и IOS телефони.

Сопственик

Trannel International Ltd.

Датум на основање

1997

Контакти

Прегледи

Осврти на играчи од Unibet

(1 Прегледи)
Romania Norma

Пред неколку години, шансите беа меѓу најдобрите во Unbet. Сега квотите се послаби, дури и да се уште повисоки отколку во другите куќи

Cu cativa ani in urma cotele erau printre cele mai bune la unibet. Acum cotele sunt mai slabe, chiar daca oricum raman mai mari ca la alte case

Reviewed: 2022-10-05

Automatically translated with Google Translate in Romania. Bonuses, terms and conditions may vary by region.

Пишете преглед

Please enter your name
Please enter correct email
150 characters left Maximum number of characters: 1000 150 characters left Maximum number of characters: 1000

Оцени го ова казино:

Please enter your rating
Send

Your comment was sent successfully!

Choose problem

Problem Please select subject

Your feedback was sent successfully!