Tipbet Преглед

Обновено на: 01/09/2024
МакедонијаПрифатено Играчи од Македонија
Лиценца:
MGA MGA
Проверено

Темелно тестиран квалитет од macedonia-bettingoffersfinder.com

Претставено во:

Навигација на страницата

Tipbet Бонуси

Бонус за Добредојде во Tipbet

Македонија
Cashable
Бонус за Добредојде: 100% до EUR 200
Минимален депозит: EUR 20
Облогот: 8x
Преглед

Преглед

Минимален депозит

EUR 10

Максимално повлекување

EUR 25 000 per day

Позитивности

 • Активни обложувачки пазари
 • Детална статистика
 • Чести промоции
 • Одлични бонуси и промоции
 • Пренос во живо без депозит
 • Широк спектар на опции за обложување

Негативности

 • Нема мобилна апликација
 • Не се прифаќаат играчи од САД
 • Ограничени пазари за обложување во живо
 • Ниска граница за повлекување
 • Нема Бет Билдер
 • Без кеширање
 • Нема системско обложување
 • Само англиски јазик
 • Само валута во УСД
 • Трансакциони надоместоци

Подршани Платформи

Запознај ја новата комарска ера - Сите омилени игри на твојот мобилен или таблет

Јазици

 • English
 • German
 • Portuguese
 • Greek
 • Bulgarian
 • Turkish
 • Croatian
 • Macedonian

Плаќања

Валути

Минимална исплата

EUR 10

Методи на депозит

Методи на Повлекување

 • MasterCard
 • Neteller
 • Visa
 • Skrill
 • EcoPayz
 • AstroPay Direct
 • Bank transfer
 • Much Better

Времиња за исплата

 • ewallets

  24 hours

 • credit / debit cards

  24 hours

 • bank transfers

  3-7 days

 • cheques

  not offered

 • pending time

  24-72 hours

Повеќе за Tipbet

Резиме на Tipbet

Tipbet е букмејкер кој работи од 2024. Се здобива со популарност поради неговите опции за спортско обложување и бонуси. Tipbet обезбедува услуги за играчи од Македонија. Betting Offers Finder подготви преглед на овој бренд за да ги цените неговите предности.

Екран-снимки од Tipbet

 • Tipbet 1
 • Tipbet 2
 • Tipbet 3

Tipbet Добрите и лошите страни

Секоја обложувачка локација има свои уникатни силни и слаби страни. Во случајот со Tipbet, нашиот тим ги најде следниве разлики.

Промоции и бонуси

Достапни се бонуси на Tipbet за играчи кои сакаат максимално да ги искористат понудите на страницата. Обложувалниците имаат различни тековни промоции, вклучувајќи бесплатни облози и бонуси за добредојде. Овие понуди се предмет на промена, но секогаш постои можност да се искористи.

Спорт за обложување

Во Tipbet Македонија, ќе најдете широк спектар на спортски разновидност, од фудбал до коњски трки. Изгледот на страницата за обложување е дизајниран да ви овозможи лесен пристап до популарни настани и детали. Некои од спортовите на кои можете да се обложувате во оваа обложувалница.

Тениска разновидност

Искуство на обложување на сите големи тениски турнири, од тревата на Вимблдон до тврдите терени на УС Опен. Со Tipbet можете да се обложувате на вашите омилени играчи, победници на натпревари или да поставувате резултати на главните ATP и WTA настани.

NBA обложување

Приклучете се на букмејкерот за наелектризирана NBA авантура за обложување. Од натпревари од редовната сезона до акција за плејоф, Tipbet нуди разновидна разновидност на обложување.

Фудбал Tipbet разновидност

Букмејкерот нуди бескрајни можности за обложување во фудбал. Истражете широк спектар на различности, од Премиер лигата до Светското првенство. Со Tipbet Македонија можете да се обложувате на натпревари од Лигата на шампионите на УЕФА, Ла Лига, Серија А и Бундеслигата. Изберете од обложување на резултати од натпревари, перформанси на играчи или вкупни голови.

Tipbet обложување во живо и пренос

Покрај тоа, платформата за обложување го подобрува искуството на обложување во живо со пренос во живо на настани. Оваа комбинација на обложување во живо и стриминг е уникатна и обезбедува извонредно обложувачко искуство кое е високо ценето во споредба со другите обложувалници.

Казиното како дополнителна функција

Tipbet оди чекор понатаму со секција за казино. Овде играчите можат да се потопат во познати игри како што се слотови, рулет и покер. Тие го направија достапен за сите типови играчи, без разлика дали претпочитате мали облози или сте високи ролери. Пристапот до онлајн казина зависи од вашата локација.

Tipbet Мобилно обложување

Ако претпочитате да не преземате апликација за обложување, букмејкерот нуди и верзија на веб-локацијата на обложувалницата оптимизирана за мобилни телефони. Оваа мобилна страница е дизајнирана за лесна употреба на паметни телефони и таблети, што гарантира дека можете брзо и ефикасно да обложувате без потреба од апликација.

Плаќања: начини на депозит

Tipbet Македонија нуди низа начини на депозит како што се банкарски картички, услуги за плаќање преку Интернет и банкарски трансфери. Минимален депозит на платформата за обложување EUR 10 Платформата ги охрабрува играчите да постават лични максимални ограничувања за депозити за да управуваат со нивните трошоци.

Главните начини на депозит:MasterCard, Neteller, Visa, Skrill, Paysafe Card

Методи на повлекување

Повлекувањата обично се обработуваат со истиот метод како и депозитите.

Главните методи за повлекување:MasterCard, Neteller, Visa, Skrill, EcoPayz

Безбедност и лиценцирање

Tipbet е препознаен по својата посветеност на безбедно и легално онлајн обложување. Официјално е лиценциран од Malta Gaming Authority, обезбедувајќи фер игра и безбедност на средствата на клиентите. Ова лиценцирање потврдува дека обложувалниците ги исполнуваат високите стандарди во онлајн коцкањето.

Поддршка

Една од карактеристиките на Tipbet што се издвојуваат е нејзината посветена поддршка за корисници, секогаш подготвена да им помогне на играчите веднаш, деноноќно. Можете лесно да контактирате со тимот за поддршка преку делот за помош на веб-локацијата, 24/7 разговор во живо или преку телефон. Вашите прашања и грижи ќе бидат одговорени со одговорна помош во секое време од денот.

Сопственик

Tipbet Ltd.

Датум на основање

2015

Контакти

Прегледи

Осврти на играчи од Tipbet

(0 Прегледи)

Be the first to leave a review

No one has reviewed this bonus yet

Share your experience with us about this offer and help other users make their choice!

Пишете преглед

Please enter your name
Please enter correct email
100 characters left Maximum number of characters: 1000 100 characters left Maximum number of characters: 1000

Оцени го ова казино:

10 /10
Please enter your rating

Your comment was sent successfully!

Choose problem

Problem Please select subject

Your feedback was sent successfully!