Support Ukraine against Russian invasion

Sportingbet Преглед

Обновено на: 03/02/2023
Рејтинг на уредниците: 5.65/10
МакедонијаПрифатено Играчи од Македонија
Лиценца:
MGA MGA
UKGC UKGC
Gibraltar Gibraltar
Проверено

Темелно тестиран квалитет од macedonia-bettingoffersfinder.com

Навигација на страницата

Sportingbet Бонуси

Сите бонуси и промоции 2023

There are currently no betting offers available in this casino. You can go to all lotteries and find the best one for you

View All Bettings

Преглед

Минимален депозит

€/£10

Максимално повлекување

€/£10 000 Skrill

Позитивности

 • Создавач на Облози
 • Облози со карти и корнери
 • Достапно кеширање
 • Добар избор на спортски игри
 • Одличен избор за љубителите на фудбалот
 • Голем асортиман на пазари за фудбал
 • Високи лимити на добивки
 • Во живо
 • Многу методи за плаќање
 • Мобилна апликација
 • Мулти-лиценцирано
 • Побарај Облог

Негативности

 • Многу ограничени земји
 • 24/7 Поддршка не е достапна
 • Нема азиски хендикеп
 • Нема достапни криптовалути
 • Нема трки со кучиња
 • Нема делумно кеширање
 • Старомодна веб-страница

Подршани Платформи

Запознај ја новата комарска ера - Сите омилени игри на твојот мобилен или таблет

Јазици

 • English
 • German
 • Portuguese
 • Spanish
 • Hungarian

Плаќања

Минимална исплата

€/£10

Методи на депозит

Методи на Повлекување

 • MasterCard
 • Neteller
 • Visa Electron
 • Visa
 • Skrill
 • Paysafe Card
 • Direct Bank Transfer
 • Maestro
 • EcoPayz
 • Trustly
 • PayPal

Времиња за исплата

 • ewallets

  24-48 hours

 • credit / debit cards

  2-5 days

 • bank transfers

  3-7 days

 • cheques

  not offered

 • pending time

  12-24 hours

Повеќе за Sportingbet

Екран-снимки од Sportingbet

 • Sportingbet 1
 • Sportingbet 2
 • Sportingbet 3
Е-спортско обложување на Sportingbet

На Sportingbet можеш да ставиш облог на популарни е-спорт натпревари. Стави облози на Dota 2, CS: GO, Overwatch, League of Legends, Fortnite, Rainbow Six, StarCraft II, StarCraft I, Valorant, Hearthstone и многу други.

Обложување во живо на Sportingbet

Обложувањето во живо претставува конкурентна предност на обложувалницата Sportingbet. За време на натпреварот можеш да се обложуваш на

Играј во казиното на Sportingbet.

Казиното Sportingbet те кани да играш на слот машини помеѓу спортските настани. Поседувањето лиценца е предноста на интернет казината од Sportingbet. Достапноста до интернет казината зависи од вашата локација. *geo-restrictions apply.

Можеш да најдеш преноси на натпреварите во живо на Sportingbet

Благодарение на преносот во живо на обложувалницата Sportingbet, можеш да го следиш твојот облог директно на веб-страницата на обложувалницата и да уживаш во спортскиот настан. Достапноста на настаните за емитување зависи од твојата локација. *geo-restrictions apply. За да го гледаш преносот во живо на веб-страницата на Sportingbet, треба да имаш средства на твојата сметка или да ставиш облог во последните 24 часа.

Sportingbet апликација

Апликацијата за спортско обложување на Sportingbet има едноставен и јасен дизајн. Апликацијата ти овозможува да се обложуваш на сите спортови, да се обложуваш во реално време или да гледаш преноси во живо. Апликацијата на Sportingbet е достапна за Андроид и IOS телефони.

Сопственик

ElectraWorks Ltd.

Датум на основање

1998

Контакти

Прегледи

Осврти на играчи од Sportingbet

(0 Прегледи)

Be the first to leave a review

No one has reviewed this bonus yet

Share your experience with us about this offer and help other users make their choice!

Пишете преглед

Please enter your name
Please enter correct email
100 characters left Maximum number of characters: 1000 100 characters left Maximum number of characters: 1000

Оцени го ова казино:

Please enter your rating

Your comment was sent successfully!

Choose problem

Problem Please select subject

Your feedback was sent successfully!