This page was updated more than 6 months ago

PokerStars Преглед

Обновено на: 08/07/2023
МакедонијаПрифатено Играчи од Македонија
Лиценца:
MGA MGA
UKGC UKGC
Isle of Man Isle of Man
Проверено

Темелно тестиран квалитет од macedonia-bettingoffersfinder.com

Навигација на страницата

PokerStars Бонуси

Депозитни Бонуси во PokerStars

Македонија
Cashable
Deposit Bonus: 100% до $100 000
Минимален депозит: Not Stated
Преглед

Преглед

Минимален депозит

$10

Максимално повлекување

Not Stated

Позитивности

 • 24/7 customer support
 • Облози со карти и корнери
 • Достапно кеширање
 • Добар избор на спортски игри
 • Одличен избор за љубителите на фудбалот
 • Високи лимити на добивки
 • Мулти-лиценцирано
 • Побарај Облог
 • Неколку јазици на веб-страницата
 • Веб-страница која е удобна за корисниците
 • Многу низок минимален износ на депозит
 • Широк спектар на фудбалски пазари

Негативности

 • Нема разговор во живо
 • Под вкупните шанси
 • Бонусите не се достапни за сите земји
 • Малку тениски пазари
 • Нема автоматска кеширање
 • Нема уредување на облог
 • Бавно Прифаќање на Облог

Подршани Платформи

Запознај ја новата комарска ера - Сите омилени игри на твојот мобилен или таблет

Јазици

 • English
 • Finnish
 • French
 • German
 • Polish
 • Russian
 • Hungarian
 • Latvian
 • Lithuanian
 • Croatian
 • Slovenian

Плаќања

Минимална исплата

$10

Методи на депозит

Методи на Повлекување

 • Neteller
 • Visa
 • Skrill
 • Direct Bank Transfer
 • Wire Transfer
 • Much Better
 • Apple Pay

Времиња за исплата

 • ewallets

  24 hours

 • credit / debit cards

  3-5 days

 • bank transfers

  3-7 days

 • cheques

  7-15 days

 • pending time

  24-48 hours

Повеќе за PokerStars

Резиме на PokerStars

PokerStars е букмејкер кој работи од 2024. Се здобива со популарност поради неговите опции за спортско обложување и бонуси. PokerStars обезбедува услуги за играчи од Македонија. Betting Offers Finder подготви преглед на овој бренд за да ги цените неговите предности.

Екран-снимки од PokerStars

 • PokerStars 1
 • PokerStars 2
 • PokerStars 3

PokerStars Добрите и лошите страни

Секоја обложувачка локација има свои уникатни силни и слаби страни. Во случајот со PokerStars, нашиот тим ги најде следниве разлики.

Промоции и бонуси

Достапни се бонуси на PokerStars за играчи кои сакаат максимално да ги искористат понудите на страницата. Обложувалниците имаат различни тековни промоции, вклучувајќи бесплатни облози и бонуси за добредојде. Овие понуди се предмет на промена, но секогаш постои можност да се искористи.

Спорт за обложување

Во PokerStars Македонија, ќе најдете широк спектар на спортски разновидност, од фудбал до коњски трки. Изгледот на страницата за обложување е дизајниран да ви овозможи лесен пристап до популарни настани и детали. Некои од спортовите на кои можете да се обложувате во оваа обложувалница.

Тениска разновидност

Искуство на обложување на сите големи тениски турнири, од тревата на Вимблдон до тврдите терени на УС Опен. Со PokerStars можете да се обложувате на вашите омилени играчи, победници на натпревари или да поставувате резултати на главните ATP и WTA настани.

Обложување со коњски трки

Приклучете се на PokerStars Македонија за искуство со обложување коњски трки. Подгответе се за низа опции за обложување, вклучувајќи трифекти: победа, место или прикажување облози.

NBA обложување

Приклучете се на букмејкерот за наелектризирана NBA авантура за обложување. Од натпревари од редовната сезона до акција за плејоф, PokerStars нуди разновидна разновидност на обложување.

PokerStars обложување во живо

Платформата го подобрува обложувањето во живо со тоа што дава брзи ажурирања и брзо менување на коефициентите. Ова го прави нивното обложување во живо да се издвојува, што го прави повозбудливо и подиректно од она што го нудат другите обложувалници.

Казиното како дополнителна функција

PokerStars оди чекор понатаму со секција за казино. Овде играчите можат да се потопат во познати игри како што се слотови, рулет и покер. Тие го направија достапен за сите типови играчи, без разлика дали претпочитате мали облози или сте високи ролери. Пристапот до онлајн казина зависи од вашата локација.

Апликација за обложување

Мобилната апликација PokerStars мобилната апликација, достапна и за iOS и за уредите со Android, е дизајнирана за обложувачи кои претпочитаат да ги стават своите облози во движење. Обезбедува лесен начин за ставање облози, следење на облози и пристап до целиот опсег на опции за обложување од каде било, во секое време. Апликацијата ја интегрира целата функционалност на платформата за обложување во мобилен интерфејс кој е лесен за корисниците.

PokerStars Мобилно обложување

Ако претпочитате да не преземате апликација за обложување, букмејкерот нуди и верзија на веб-локацијата на обложувалницата оптимизирана за мобилни телефони. Оваа мобилна страница е дизајнирана за лесна употреба на паметни телефони и таблети, што гарантира дека можете брзо и ефикасно да обложувате без потреба од апликација.

Плаќања: начини на депозит

PokerStars Македонија нуди низа начини на депозит како што се банкарски картички, услуги за плаќање преку Интернет и банкарски трансфери. Минимален депозит на платформата за обложување $10 Платформата ги охрабрува играчите да постават лични максимални ограничувања за депозити за да управуваат со нивните трошоци.

Главните начини на депозит:MasterCard, Neteller, Visa, Skrill, Paysafe Card

Методи на повлекување

Повлекувањата обично се обработуваат со истиот метод како и депозитите.

Главните методи за повлекување:Neteller, Visa, Skrill, Direct Bank Transfer, Wire Transfer

Безбедност и лиценцирање

PokerStars е препознаен по својата посветеност на безбедно и легално онлајн обложување. Официјално е лиценциран од Isle Of Man, Malta, UKGC, обезбедувајќи фер игра и безбедност на средствата на клиентите. Ова лиценцирање потврдува дека обложувалниците ги исполнуваат високите стандарди во онлајн коцкањето.

Поддршка

Една од карактеристиките на PokerStars што се издвојуваат е нејзината посветена поддршка за корисници, секогаш подготвена да им помогне на играчите веднаш, деноноќно. Можете лесно да контактирате со тимот за поддршка преку делот за помош на веб-локацијата, 24/7 разговор во живо или преку телефон. Вашите прашања и грижи ќе бидат одговорени со одговорна помош во секое време од денот.

Сопственик

Rational Entertainment Enterprises Ltd.

Датум на основање

2016

Контакти

Прегледи

Осврти на играчи од PokerStars

(0 Прегледи)

Be the first to leave a review

No one has reviewed this bonus yet

Share your experience with us about this offer and help other users make their choice!

Пишете преглед

Please enter your name
Please enter correct email
100 characters left Maximum number of characters: 1000 100 characters left Maximum number of characters: 1000

Оцени го ова казино:

10 /10
Please enter your rating

Your comment was sent successfully!

Choose problem

Problem Please select subject

Your feedback was sent successfully!