NordicBet Преглед

Обновено на: 02/06/2024
МакедонијаПрифатено Играчи од Македонија
Лиценца:
MGA MGA
Проверено

Темелно тестиран квалитет од macedonia-bettingoffersfinder.com

Навигација на страницата

NordicBet Бонуси

Бонус за Добредојде во NordicBet

Македонија
Бонус за Добредојде: 100% до EUR 100
Минимален депозит: EUR 10
Облогот: 8x
Преглед

Преглед

Минимален депозит

EUR 10

Максимално повлекување

EUR 50 000 per day

Позитивности

 • Live Chat Available 24/7
 • Популарни прогресивни џекпот-слотови
 • Висока граница за повлекување на средства
 • Азиски Хендикепи
 • Создавач на Облози
 • Достапно кеширање
 • Различен метод на плаќање
 • Мобилна апликација
 • Широк спектар на игри со дилери во живо

Негативности

 • Многу ограничени земји
 • Надоместоците се поврзани со некои методи на плаќање
 • Нема Биткоин
 • Нема трки со кучиња
 • Нема делумно/автоматско кеширање
 • Нема брз облог
 • Paypal не е достапен

Подршани Платформи

Запознај ја новата комарска ера - Сите омилени игри на твојот мобилен или таблет

Јазици

 • English
 • Finnish
 • Swedish
 • Norwegian
 • Danish

Плаќања

Минимална исплата

EUR 20

Методи на депозит

Методи на Повлекување

 • Neteller
 • Visa
 • Skrill
 • Direct Bank Transfer
 • EcoPayz
 • Trustly
 • Much Better
 • Interac

Времиња за исплата

 • ewallets

  0-24 hours

 • credit / debit cards

  0-24 hours

 • bank transfers

  3-5 days

 • cheques

  not offered

 • pending time

  12-24 hours

Повеќе за NordicBet

Резиме на NordicBet

NordicBet е букмејкер кој работи од 2024. Се здобива со популарност поради неговите опции за спортско обложување и бонуси. NordicBet обезбедува услуги за играчи од Македонија. Betting Offers Finder подготви преглед на овој бренд за да ги цените неговите предности.

Екран-снимки од NordicBet

 • NordicBet 1
 • NordicBet 2
 • NordicBet 3

NordicBet Добрите и лошите страни

Секоја обложувачка локација има свои уникатни силни и слаби страни. Во случајот со NordicBet, нашиот тим ги најде следниве разлики.

Промоции и бонуси

Достапни се бонуси на NordicBet за играчи кои сакаат максимално да ги искористат понудите на страницата. Обложувалниците имаат различни тековни промоции, вклучувајќи бесплатни облози и бонуси за добредојде. Овие понуди се предмет на промена, но секогаш постои можност да се искористи.

Спорт за обложување

Во NordicBet Македонија, ќе најдете широк спектар на спортски разновидност, од фудбал до коњски трки. Изгледот на страницата за обложување е дизајниран да ви овозможи лесен пристап до популарни настани и детали. Некои од спортовите на кои можете да се обложувате во оваа обложувалница.

Обложување со коњски трки

Приклучете се на NordicBet Македонија за искуство со обложување коњски трки. Подгответе се за низа опции за обложување, вклучувајќи трифекти: победа, место или прикажување облози.

NBA обложување

Приклучете се на букмејкерот за наелектризирана NBA авантура за обложување. Од натпревари од редовната сезона до акција за плејоф, NordicBet нуди разновидна разновидност на обложување.

Тениска разновидност

Искуство на обложување на сите големи тениски турнири, од тревата на Вимблдон до тврдите терени на УС Опен. Со NordicBet можете да се обложувате на вашите омилени играчи, победници на натпревари или да поставувате резултати на главните ATP и WTA настани.

NordicBet обложување во живо и пренос

Покрај тоа, платформата за обложување го подобрува искуството на обложување во живо со пренос во живо на настани. Оваа комбинација на обложување во живо и стриминг е уникатна и обезбедува извонредно обложувачко искуство кое е високо ценето во споредба со другите обложувалници.

Казиното како дополнителна функција

NordicBet оди чекор понатаму со секција за казино. Овде играчите можат да се потопат во познати игри како што се слотови, рулет и покер. Тие го направија достапен за сите типови играчи, без разлика дали претпочитате мали облози или сте високи ролери. Пристапот до онлајн казина зависи од вашата локација.

Апликација за обложување

Мобилната апликација NordicBet мобилната апликација, достапна и за iOS и за уредите со Android, е дизајнирана за обложувачи кои претпочитаат да ги стават своите облози во движење. Обезбедува лесен начин за ставање облози, следење на облози и пристап до целиот опсег на опции за обложување од каде било, во секое време. Апликацијата ја интегрира целата функционалност на платформата за обложување во мобилен интерфејс кој е лесен за корисниците.

NordicBet Мобилно обложување

Ако претпочитате да не преземате апликација за обложување, букмејкерот нуди и верзија на веб-локацијата на обложувалницата оптимизирана за мобилни телефони. Оваа мобилна страница е дизајнирана за лесна употреба на паметни телефони и таблети, што гарантира дека можете брзо и ефикасно да обложувате без потреба од апликација.

Плаќања: начини на депозит

NordicBet Македонија нуди низа начини на депозит како што се банкарски картички, услуги за плаќање преку Интернет и банкарски трансфери. Минимален депозит на платформата за обложување EUR 10 Платформата ги охрабрува играчите да постават лични максимални ограничувања за депозити за да управуваат со нивните трошоци.

Главните начини на депозит:MasterCard, Neteller, Visa, Skrill, Paysafe Card

Методи на повлекување

Повлекувањата обично се обработуваат со истиот метод како и депозитите.

Главните методи за повлекување:Neteller, Visa, Skrill, Direct Bank Transfer, EcoPayz

Безбедност и лиценцирање

NordicBet е препознаен по својата посветеност на безбедно и легално онлајн обложување. Официјално е лиценциран од Malta Gaming Authority, обезбедувајќи фер игра и безбедност на средствата на клиентите. Ова лиценцирање потврдува дека обложувалниците ги исполнуваат високите стандарди во онлајн коцкањето.

Поддршка

Една од карактеристиките на NordicBet што се издвојуваат е нејзината посветена поддршка за корисници, секогаш подготвена да им помогне на играчите веднаш, деноноќно. Можете лесно да контактирате со тимот за поддршка преку делот за помош на веб-локацијата, 24/7 разговор во живо или преку телефон. Вашите прашања и грижи ќе бидат одговорени со одговорна помош во секое време од денот.

Сопственик

BML Group Ltd.

Датум на основање

2002

Контакти

Прегледи

Осврти на играчи од NordicBet

(0 Прегледи)

Be the first to leave a review

No one has reviewed this bonus yet

Share your experience with us about this offer and help other users make their choice!

Пишете преглед

Please enter your name
Please enter correct email
100 characters left Maximum number of characters: 1000 100 characters left Maximum number of characters: 1000

Оцени го ова казино:

10 /10
Please enter your rating

Your comment was sent successfully!

Choose problem

Problem Please select subject

Your feedback was sent successfully!