Leon Преглед

Обновено на: 02/05/2024
МакедонијаПрифатено Играчи од Македонија
Лиценца:
Curacao Curacao
Kahnawake Kahnawake
Проверено

Темелно тестиран квалитет од macedonia-bettingoffersfinder.com

Навигација на страницата

Leon Бонуси

Депозитни Бонуси во Leon

Македонија
Бесплатни Влогови: 15 EUR до
Минимален депозит: EUR 10
Преглед
Бонус Код

Промо кодови

Достапни промотивни кодови

1 of 1

Leon промотивни кодови

Преглед

Минимален депозит

EUR 10

Максимално повлекување

Not Limited for EUR

Позитивности

 • Optimized for Mobile
 • Good selection of games
 • Едноставен, јасен дизајн и коефициенти кои лесно се пронаоѓаат
 • Брза регистрација
 • Казиното е пријателско за биткоин

Негативности

 • Без телефонска поддршка
 • Многу ограничени земји
 • Не се достапни сите провајдери на игри за сите земји

Подршани Платформи

Запознај ја новата комарска ера - Сите омилени игри на твојот мобилен или таблет

Јазици

 • English
 • French
 • German
 • Portuguese
 • Spanish
 • Russian
 • Vietnamese
 • Thai
 • Greek
 • Turkish
 • Uzbek

Плаќања

Минимална исплата

EUR 5

Методи на депозит

Методи на Повлекување

 • Bitcoin
 • Litecoin
 • Ethereum
 • Tron Coin

Времиња за исплата

 • 1-2 hours

Повеќе за Leon

Резиме на Leon

Leon е букмејкер кој работи од 2024. Се здобива со популарност поради неговите опции за спортско обложување и бонуси. Leon обезбедува услуги за играчи од Македонија. Betting Offers Finder подготви преглед на овој бренд за да ги цените неговите предности.

Екран-снимки од Leon

 • Leon 1
 • Leon 2
 • Leon 3

Leon Добрите и лошите страни

Секоја обложувачка локација има свои уникатни силни и слаби страни. Во случајот со Leon, нашиот тим ги најде следниве разлики.

Промоции и бонуси

Достапни се бонуси на Leon за играчи кои сакаат максимално да ги искористат понудите на страницата. Обложувалниците имаат различни тековни промоции, вклучувајќи бесплатни облози и бонуси за добредојде. Овие понуди се предмет на промена, но секогаш постои можност да се искористи.

Спорт за обложување

Во Leon Македонија, ќе најдете широк спектар на спортски разновидност, од фудбал до коњски трки. Изгледот на страницата за обложување е дизајниран да ви овозможи лесен пристап до популарни настани и детали. Некои од спортовите на кои можете да се обложувате во оваа обложувалница.

Промо кодови

Ако барате промотивни кодови на Leon во Македонија, дојдовте на вистинското место. Пребарувавме на интернет барајќи ги сите најдобри бонуси и понуди за регистрирање што можете да ги користите за да го искористите максимумот од вашето обложување и игри. Ги собравме сите промотивни кодови на Leon.

Фудбал Leon разновидност

Букмејкерот нуди бескрајни можности за обложување во фудбал. Истражете широк спектар на различности, од Премиер лигата до Светското првенство. Со Leon Македонија можете да се обложувате на натпревари од Лигата на шампионите на УЕФА, Ла Лига, Серија А и Бундеслигата. Изберете од обложување на резултати од натпревари, перформанси на играчи или вкупни голови.

Кошарка на која треба да се обложувате

Подигнете ги кошаркарските обложувања до нови височини. Допрете ја различноста од локални лиги до меѓународни игри. Со букмејкерот, можете да се обложувате на сè, од резултати од играта до најдобри стрелци.

NBA обложување

Приклучете се на букмејкерот за наелектризирана NBA авантура за обложување. Од натпревари од редовната сезона до акција за плејоф, Leon нуди разновидна разновидност на обложување.

Leon обложување во живо

Платформата го подобрува обложувањето во живо со тоа што дава брзи ажурирања и брзо менување на коефициентите. Ова го прави нивното обложување во живо да се издвојува, што го прави повозбудливо и подиректно од она што го нудат другите обложувалници.

Казиното како дополнителна функција

Leon оди чекор понатаму со секција за казино. Овде играчите можат да се потопат во познати игри како што се слотови, рулет и покер. Тие го направија достапен за сите типови играчи, без разлика дали претпочитате мали облози или сте високи ролери. Пристапот до онлајн казина зависи од вашата локација.

Апликација за обложување

Мобилната апликација Leon мобилната апликација, достапна и за iOS и за уредите со Android, е дизајнирана за обложувачи кои претпочитаат да ги стават своите облози во движење. Обезбедува лесен начин за ставање облози, следење на облози и пристап до целиот опсег на опции за обложување од каде било, во секое време. Апликацијата ја интегрира целата функционалност на платформата за обложување во мобилен интерфејс кој е лесен за корисниците.

Leon Мобилно обложување

Ако претпочитате да не преземате апликација за обложување, букмејкерот нуди и верзија на веб-локацијата на обложувалницата оптимизирана за мобилни телефони. Оваа мобилна страница е дизајнирана за лесна употреба на паметни телефони и таблети, што гарантира дека можете брзо и ефикасно да обложувате без потреба од апликација.

Плаќања: начини на депозит

Leon Македонија нуди низа начини на депозит како што се банкарски картички, услуги за плаќање преку Интернет и банкарски трансфери. Минимален депозит на платформата за обложување EUR 10 Платформата ги охрабрува играчите да постават лични максимални ограничувања за депозити за да управуваат со нивните трошоци.

Главните начини на депозит:Neteller, Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Tether

Методи на повлекување

Повлекувањата обично се обработуваат со истиот метод како и депозитите.

Главните методи за повлекување:Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Tron Coin

Безбедност и лиценцирање

Leon е препознаен по својата посветеност на безбедно и легално онлајн обложување. Официјално е лиценциран од Curacao, Kahnawake Gaming Commission, обезбедувајќи фер игра и безбедност на средствата на клиентите. Ова лиценцирање потврдува дека обложувалниците ги исполнуваат високите стандарди во онлајн коцкањето.

Поддршка

Една од карактеристиките на Leon што се издвојуваат е нејзината посветена поддршка за корисници, секогаш подготвена да им помогне на играчите веднаш, деноноќно. Можете лесно да контактирате со тимот за поддршка преку делот за помош на веб-локацијата, 24/7 разговор во живо или преку телефон. Вашите прашања и грижи ќе бидат одговорени со одговорна помош во секое време од денот.

Сопственик

Moonlite N.V.

Датум на основање

2007

Контакти

Прегледи

Осврти на играчи од Leon

(0 Прегледи)

Be the first to leave a review

No one has reviewed this bonus yet

Share your experience with us about this offer and help other users make their choice!

Пишете преглед

Please enter your name
Please enter correct email
100 characters left Maximum number of characters: 1000 100 characters left Maximum number of characters: 1000

Оцени го ова казино:

10 /10
Please enter your rating

Your comment was sent successfully!

Choose problem

Problem Please select subject

Your feedback was sent successfully!