Dafabet Преглед

Обновено на: 01/25/2024
МакедонијаПрифатено Играчи од Македонија
Лиценца:
Curacao Curacao
Проверено

Темелно тестиран квалитет од macedonia-bettingoffersfinder.com

Навигација на страницата

Dafabet Бонуси

Бонус за Добредојде во Dafabet

Македонија
Cashable
Бонус за Добредојде: 160% до 480 MYR
Минимален депозит: 30 MYR
Облогот: 10x
Преглед
Бонус Код
Македонија
Cashable
Бонус за Добредојде: 60% до 3000 MYR
Минимален депозит: 30 MYR
Облогот: 12x
Преглед
Бонус Код
Македонија
Бонус за Добредојде: 50% до 20 mBTC
Облогот: 15x
Преглед

Депозитни Бонуси во Dafabet

Македонија
Cashable
Готовински Бонус: 100% до 100 MYR
Облогот: 1x
Преглед
Македонија
Refer a Friend Bonus: 128 MYR до MYR 128
Преглед

Промо кодови

Достапни промотивни кодови

2 of 2

Dafabet промотивни кодови

Преглед

Минимален депозит

USD 10

Максимално повлекување

USD 100000

Позитивности

 • Easy to set betting and deposit limits
 • Азиски Хендикепи
 • Азиски Поглед
 • Атрактивна секција за обложување во живо
 • Во живо
 • Широк спектар на фудбалски пазари

Негативности

 • Ограничени опции за повлекување

Подршани Платформи

Запознај ја новата комарска ера - Сите омилени игри на твојот мобилен или таблет

Јазици

 • English
 • Polish
 • Chinese
 • Portuguese
 • Spanish
 • Japanese
 • Korean
 • Vietnamese
 • Thai
 • Greek
 • Indonesian
 • Hindi

Плаќања

Минимална исплата

USD 10

Методи на депозит

Методи на Повлекување

 • MasterCard
 • Neteller
 • Visa
 • Skrill
 • EcoPayz
 • AstroPay Card
 • Bitcoin
 • Dogecoin
 • Local Bank Transfer
 • Ethereum
 • Tether
 • USD Coin

Времиња за исплата

 • 1-4 business days

Повеќе за Dafabet

Резиме на Dafabet

Dafabet е букмејкер кој работи од 2024. Се здобива со популарност поради неговите опции за спортско обложување и бонуси. Dafabet обезбедува услуги за играчи од Македонија. Betting Offers Finder подготви преглед на овој бренд за да ги цените неговите предности.

Екран-снимки од Dafabet

 • Dafabet 1
 • Dafabet 2
 • Dafabet 3

Dafabet Добрите и лошите страни

Секоја обложувачка локација има свои уникатни силни и слаби страни. Во случајот со Dafabet, нашиот тим ги најде следниве разлики.

Промоции и бонуси

Достапни се бонуси на Dafabet за играчи кои сакаат максимално да ги искористат понудите на страницата. Обложувалниците имаат различни тековни промоции, вклучувајќи бесплатни облози и бонуси за добредојде. Овие понуди се предмет на промена, но секогаш постои можност да се искористи.

Спорт за обложување

Во Dafabet Македонија, ќе најдете широк спектар на спортски разновидност, од фудбал до коњски трки. Изгледот на страницата за обложување е дизајниран да ви овозможи лесен пристап до популарни настани и детали. Некои од спортовите на кои можете да се обложувате во оваа обложувалница.

Промо кодови

Ако барате промотивни кодови на Dafabet во Македонија, дојдовте на вистинското место. Пребарувавме на интернет барајќи ги сите најдобри бонуси и понуди за регистрирање што можете да ги користите за да го искористите максимумот од вашето обложување и игри. Ги собравме сите промотивни кодови на Dafabet.

Фудбал Dafabet разновидност

Букмејкерот нуди бескрајни можности за обложување во фудбал. Истражете широк спектар на различности, од Премиер лигата до Светското првенство. Со Dafabet Македонија можете да се обложувате на натпревари од Лигата на шампионите на УЕФА, Ла Лига, Серија А и Бундеслигата. Изберете од обложување на резултати од натпревари, перформанси на играчи или вкупни голови.

Тениска разновидност

Искуство на обложување на сите големи тениски турнири, од тревата на Вимблдон до тврдите терени на УС Опен. Со Dafabet можете да се обложувате на вашите омилени играчи, победници на натпревари или да поставувате резултати на главните ATP и WTA настани.

Кошарка на која треба да се обложувате

Подигнете ги кошаркарските обложувања до нови височини. Допрете ја различноста од локални лиги до меѓународни игри. Со букмејкерот, можете да се обложувате на сè, од резултати од играта до најдобри стрелци.

Dafabet обложување во живо

Платформата го подобрува обложувањето во живо со тоа што дава брзи ажурирања и брзо менување на коефициентите. Ова го прави нивното обложување во живо да се издвојува, што го прави повозбудливо и подиректно од она што го нудат другите обложувалници.

Казиното како дополнителна функција

Dafabet оди чекор понатаму со секција за казино. Овде играчите можат да се потопат во познати игри како што се слотови, рулет и покер. Тие го направија достапен за сите типови играчи, без разлика дали претпочитате мали облози или сте високи ролери. Пристапот до онлајн казина зависи од вашата локација.

Апликација за обложување

Мобилната апликација Dafabet мобилната апликација, достапна и за iOS и за уредите со Android, е дизајнирана за обложувачи кои претпочитаат да ги стават своите облози во движење. Обезбедува лесен начин за ставање облози, следење на облози и пристап до целиот опсег на опции за обложување од каде било, во секое време. Апликацијата ја интегрира целата функционалност на платформата за обложување во мобилен интерфејс кој е лесен за корисниците.

Dafabet Мобилно обложување

Ако претпочитате да не преземате апликација за обложување, букмејкерот нуди и верзија на веб-локацијата на обложувалницата оптимизирана за мобилни телефони. Оваа мобилна страница е дизајнирана за лесна употреба на паметни телефони и таблети, што гарантира дека можете брзо и ефикасно да обложувате без потреба од апликација.

Плаќања: начини на депозит

Dafabet Македонија нуди низа начини на депозит како што се банкарски картички, услуги за плаќање преку Интернет и банкарски трансфери. Минимален депозит на платформата за обложување USD 10 Платформата ги охрабрува играчите да постават лични максимални ограничувања за депозити за да управуваат со нивните трошоци.

Главните начини на депозит:MasterCard, Neteller, Visa, Skrill, EcoPayz

Методи на повлекување

Повлекувањата обично се обработуваат со истиот метод како и депозитите.

Главните методи за повлекување:MasterCard, Neteller, Visa, Skrill, EcoPayz

Безбедност и лиценцирање

Dafabet е препознаен по својата посветеност на безбедно и легално онлајн обложување. Официјално е лиценциран од Curacao, обезбедувајќи фер игра и безбедност на средствата на клиентите. Ова лиценцирање потврдува дека обложувалниците ги исполнуваат високите стандарди во онлајн коцкањето.

Поддршка

Една од карактеристиките на Dafabet што се издвојуваат е нејзината посветена поддршка за корисници, секогаш подготвена да им помогне на играчите веднаш, деноноќно. Можете лесно да контактирате со тимот за поддршка преку делот за помош на веб-локацијата, 24/7 разговор во живо или преку телефон. Вашите прашања и грижи ќе бидат одговорени со одговорна помош во секое време од денот.

Сопственик

Osmila N.V.

Датум на основање

2004

Контакти

Прегледи

Осврти на играчи од Dafabet

(0 Прегледи)

Be the first to leave a review

No one has reviewed this bonus yet

Share your experience with us about this offer and help other users make their choice!

Пишете преглед

Please enter your name
Please enter correct email
100 characters left Maximum number of characters: 1000 100 characters left Maximum number of characters: 1000

Оцени го ова казино:

10 /10
Please enter your rating

Your comment was sent successfully!

Choose problem

Problem Please select subject

Your feedback was sent successfully!