BetWinner Преглед

Обновено на: 03/13/2024
МакедонијаПрифатено Играчи од Македонија
Лиценца:
Curacao Curacao
Проверено

Темелно тестиран квалитет од macedonia-bettingoffersfinder.com

Навигација на страницата

BetWinner Бонуси

Депозитни Бонуси во BetWinner

Македонија
Cashable
Deposit Bonus: 100% до EUR 100
Минимален депозит: EUR 10
Облогот: 3x
Преглед
Македонија
Cashable
Готовински Бонус: 3% до 1347 CAD
Преглед

Преглед

Минимален депозит

EUR 1

Максимално повлекување

Not limited for EUR

Позитивности

 • 24/7 customer support
 • Азиски Хендикепи
 • Создавач на Облози
 • Достапно кеширање
 • Разни опции за спортско обложување

Негативности

 • Комплицирана веб-страница
 • Ниски коефициенти на секундарни облози
 • Нема достапен PayPal
 • Нема брз облог
 • Не се достапни сите начини на плаќање за сите земји
 • Бавна Клиентска Поддршка

Подршани Платформи

Запознај ја новата комарска ера - Сите омилени игри на твојот мобилен или таблет

Јазици

 • English
 • Italian
 • Finnish
 • French
 • Swedish
 • Chinese
 • Norwegian
 • Portuguese
 • Spanish
 • Russian
 • Japanese
 • Korean
 • Vietnamese
 • Thai
 • Greek
 • Bulgarian
 • Czech
 • Danish
 • Estonian
 • Hebrew
 • Hungarian
 • Indonesian
 • Turkish
 • Irish
 • Arabic
 • Ukrainian
 • Hindi
 • Albanian
 • Georgian
 • Azeri
 • Uzbek
 • Kazakh
 • Bengali

Повеќе за BetWinner

Резиме на BetWinner

BetWinner е букмејкер кој работи од 2018. Се здобива со популарност поради неговите опции за спортско обложување и бонуси. BetWinner обезбедува услуги за играчи од Македонија. Betting Offers Finder подготви преглед на овој бренд за да ги цените неговите предности.

BetWinner Screenshots

 • BetWinner 1
 • BetWinner 2
 • BetWinner 3

BetWinner Добрите и лошите страни

Секоја обложувачка локација има свои уникатни силни и слаби страни. Во случајот со BetWinner, нашиот тим ги најде следниве разлики.

Промоции и бонуси

Достапни се бонуси на BetWinner за играчи кои сакаат максимално да ги искористат понудите на страницата. Обложувалниците имаат различни тековни промоции, вклучувајќи бесплатни облози и бонуси за добредојде. Овие понуди се предмет на промена, но секогаш постои можност да се искористи.

Спорт за обложување

Во BetWinner Македонија, ќе најдете широк спектар на спортски разновидност, од фудбал до коњски трки. Изгледот на страницата за обложување е дизајниран да ви овозможи лесен пристап до популарни настани и детали. Некои од спортовите на кои можете да се обложувате во оваа обложувалница.

Тениска разновидност

Искуство на обложување на сите големи тениски турнири, од тревата на Вимблдон до тврдите терени на УС Опен. Со BetWinner можете да се обложувате на вашите омилени играчи, победници на натпревари или да поставувате резултати на главните ATP и WTA настани.

Еспорт BetWinner разновидност

Сакате да обложувате на е-спорт? BetWinner е вистинското место за вас. Проверете ја различноста на Dota 2, CS:GO, Overwatch, League of Legends, Fortnite, Rainbow Six, StarCraft II, StarCraft I, Valorant и Hearthstone.

Фудбал BetWinner разновидност

Букмејкерот нуди бескрајни можности за обложување во фудбал. Истражете широк спектар на различности, од Премиер лигата до Светското првенство. Со BetWinner Македонија можете да се обложувате на натпревари од Лигата на шампионите на УЕФА, Ла Лига, Серија А и Бундеслигата. Изберете од обложување на резултати од натпревари, перформанси на играчи или вкупни голови.

BetWinner обложување во живо

Платформата го подобрува обложувањето во живо со тоа што дава брзи ажурирања и брзо менување на коефициентите. Ова го прави нивното обложување во живо да се издвојува, што го прави повозбудливо и подиректно од она што го нудат другите обложувалници.

Казиното како дополнителна функција

BetWinner оди чекор понатаму со секција за казино. Овде играчите можат да се потопат во познати игри како што се слотови, рулет и покер. Тие го направија достапен за сите типови играчи, без разлика дали претпочитате мали облози или сте високи ролери. Пристапот до онлајн казина зависи од вашата локација.

BetWinner Мобилно обложување

Ако претпочитате да не преземате апликација за обложување, букмејкерот нуди и верзија на веб-локацијата на обложувалницата оптимизирана за мобилни телефони. Оваа мобилна страница е дизајнирана за лесна употреба на паметни телефони и таблети, што гарантира дека можете брзо и ефикасно да обложувате без потреба од апликација.

Плаќања: начини на депозит

BetWinner Македонија нуди низа начини на депозит како што се банкарски картички, услуги за плаќање преку Интернет и банкарски трансфери. Минимален депозит на платформата за обложување EUR 1 Платформата ги охрабрува играчите да постават лични максимални ограничувања за депозити за да управуваат со нивните трошоци.

Главните начини на депозит:

  MasterCard
 • Visa
 • Skrill
 • EcoPayz
 • ePay.bg

Методи на повлекување

Повлекувањата обично се обработуваат со истиот метод како и депозитите.

Главните методи за повлекување:

  MasterCard
 • Visa
 • Skrill
 • EcoPayz
 • Bitcoin

Безбедност и лиценцирање

BetWinner е препознаен по својата посветеност на безбедно и легално онлајн обложување. Официјално е лиценциран од Curacao, обезбедувајќи фер игра и безбедност на средствата на клиентите. Ова лиценцирање потврдува дека обложувалниците ги исполнуваат високите стандарди во онлајн коцкањето.

Поддршка

Една од карактеристиките на BetWinner што се издвојуваат е нејзината посветена поддршка за корисници, секогаш подготвена да им помогне на играчите веднаш, деноноќно. Можете лесно да контактирате со тимот за поддршка преку делот за помош на веб-локацијата, 24/7 разговор во живо или преку телефон. Вашите прашања и грижи ќе бидат одговорени со одговорна помош во секое време од денот.

Сопственик

PREVAILER B.V.

Датум на основање

2018

Прегледи

BetWinner Player Reviews

(1 Прегледи)
Portugal Sharkgirl
8 /10

И покрај тоа што немам лиценца во Португалија, сакам да се обложувам на Betwinner бидејќи тие имаат широк спектар на спортови и различни видови облози. Инаку, страницата е малку чудна и португалскиот не е одличен, но сепак вреди.

Apesar de não ter licença em Portugal, gosto de apostar na Betwinner por ter uma diversidade grande de desportos e de tipos diferentes de aposta. De resto, o site é um bocado esquisito e o português não é grande coisa, mas ainda assim vale a pena.

Прегледано: 2022-10-05

Automatically translated with Google Translate in Portugal. Bonuses, terms and conditions may vary by region.

Пишете преглед

Please enter your name
Please enter correct email
100 characters left Maximum number of characters: 1000 100 characters left Maximum number of characters: 1000

Оцени го ова казино:

10 /10
Please enter your rating

Your comment was sent successfully!

Choose problem

Problem Please select subject

Your feedback was sent successfully!