Betsson Преглед

Обновено на: 01/16/2024
МакедонијаПрифатено Играчи од Македонија
Лиценца:
MGA MGA
Проверено

Темелно тестиран квалитет од macedonia-bettingoffersfinder.com

Навигација на страницата

Betsson Бонуси

Бонус за Добредојде во Betsson

Македонија
Cashable
Бонус за Добредојде: 100% до EUR 100
Минимален депозит: EUR 10
Облогот: 12x
Преглед

Преглед

Минимален депозит

EUR 10

Максимално повлекување

EUR 50000

Позитивности

 • Good selection of games
 • Modern-day website for both desktop and mobile players
 • Висока граница за повлекување на средства
 • Чисто и организирано мени
 • Игри со дилери во живо
 • MGA лиценца

Негативности

 • Ограничен избор на методи на плаќање
 • Бонусите не се достапни за сите земји

Подршани Платформи

Запознај ја новата комарска ера - Сите омилени игри на твојот мобилен или таблет

Јазици

 • English
 • Italian
 • Finnish
 • Polish
 • Swedish
 • Portuguese
 • Spanish
 • Greek
 • Danish
 • Turkish
 • Icelandic

Плаќања

Минимална исплата

EUR 20

Методи на депозит

Методи на Повлекување

 • MasterCard
 • Neteller
 • Visa
 • Skrill
 • Paysafe Card
 • Trustly
 • PayPal
 • Zimpler
 • Bank transfer
 • Much Better
 • Interac

Времиња за исплата

 • e-wallets

  0-1 hours

 • bank transfers

  2-7 days

 • card payments

  2-7 days

Повеќе за Betsson

Резиме на Betsson

Betsson е букмејкер кој работи од 2024. Се здобива со популарност поради неговите опции за спортско обложување и бонуси. Betsson обезбедува услуги за играчи од Македонија. Betting Offers Finder подготви преглед на овој бренд за да ги цените неговите предности.

Екран-снимки од Betsson

 • Betsson 1
 • Betsson 2
 • Betsson 3

Betsson Добрите и лошите страни

Секоја обложувачка локација има свои уникатни силни и слаби страни. Во случајот со Betsson, нашиот тим ги најде следниве разлики.

Промоции и бонуси

Достапни се бонуси на Betsson за играчи кои сакаат максимално да ги искористат понудите на страницата. Обложувалниците имаат различни тековни промоции, вклучувајќи бесплатни облози и бонуси за добредојде. Овие понуди се предмет на промена, но секогаш постои можност да се искористи.

Спорт за обложување

Во Betsson Македонија, ќе најдете широк спектар на спортски разновидност, од фудбал до коњски трки. Изгледот на страницата за обложување е дизајниран да ви овозможи лесен пристап до популарни настани и детали. Некои од спортовите на кои можете да се обложувате во оваа обложувалница.

Кошарка на која треба да се обложувате

Подигнете ги кошаркарските обложувања до нови височини. Допрете ја различноста од локални лиги до меѓународни игри. Со букмејкерот, можете да се обложувате на сè, од резултати од играта до најдобри стрелци.

NBA обложување

Приклучете се на букмејкерот за наелектризирана NBA авантура за обложување. Од натпревари од редовната сезона до акција за плејоф, Betsson нуди разновидна разновидност на обложување.

Фудбал Betsson разновидност

Букмејкерот нуди бескрајни можности за обложување во фудбал. Истражете широк спектар на различности, од Премиер лигата до Светското првенство. Со Betsson Македонија можете да се обложувате на натпревари од Лигата на шампионите на УЕФА, Ла Лига, Серија А и Бундеслигата. Изберете од обложување на резултати од натпревари, перформанси на играчи или вкупни голови.

Betsson обложување во живо

Платформата го подобрува обложувањето во живо со тоа што дава брзи ажурирања и брзо менување на коефициентите. Ова го прави нивното обложување во живо да се издвојува, што го прави повозбудливо и подиректно од она што го нудат другите обложувалници.

Казиното како дополнителна функција

Betsson оди чекор понатаму со секција за казино. Овде играчите можат да се потопат во познати игри како што се слотови, рулет и покер. Тие го направија достапен за сите типови играчи, без разлика дали претпочитате мали облози или сте високи ролери. Пристапот до онлајн казина зависи од вашата локација.

Betsson Мобилно обложување

Ако претпочитате да не преземате апликација за обложување, букмејкерот нуди и верзија на веб-локацијата на обложувалницата оптимизирана за мобилни телефони. Оваа мобилна страница е дизајнирана за лесна употреба на паметни телефони и таблети, што гарантира дека можете брзо и ефикасно да обложувате без потреба од апликација.

Плаќања: начини на депозит

Betsson Македонија нуди низа начини на депозит како што се банкарски картички, услуги за плаќање преку Интернет и банкарски трансфери. Минимален депозит на платформата за обложување EUR 10 Платформата ги охрабрува играчите да постават лични максимални ограничувања за депозити за да управуваат со нивните трошоци.

Главните начини на депозит:MasterCard, Neteller, Visa, Skrill, Paysafe Card

Методи на повлекување

Повлекувањата обично се обработуваат со истиот метод како и депозитите.

Главните методи за повлекување:MasterCard, Neteller, Visa, Skrill, Paysafe Card

Безбедност и лиценцирање

Betsson е препознаен по својата посветеност на безбедно и легално онлајн обложување. Официјално е лиценциран од Malta Gaming Authority, обезбедувајќи фер игра и безбедност на средствата на клиентите. Ова лиценцирање потврдува дека обложувалниците ги исполнуваат високите стандарди во онлајн коцкањето.

Поддршка

Една од карактеристиките на Betsson што се издвојуваат е нејзината посветена поддршка за корисници, секогаш подготвена да им помогне на играчите веднаш, деноноќно. Можете лесно да контактирате со тимот за поддршка преку делот за помош на веб-локацијата, 24/7 разговор во живо или преку телефон. Вашите прашања и грижи ќе бидат одговорени со одговорна помош во секое време од денот.

Сопственик

BML Group Ltd.

Датум на основање

2001

Контакти

Прегледи

Осврти на играчи од Betsson

(1 Прегледи)
Finland Nicolette
10 /10

Бетсон е добро казино и таму победив истиот ден кога почнав. Играм околу половина година. За прв пат се изненадив што парите ми дојдоа на сметка многу брзо. Ми се допаѓа сè!

Betsson on hyvä kasino, ja voitin siellä samana päivänä kun aloitin. Olen pelannut noin puoli vuotta. Ensimmäistä kertaa yllätyin, että rahat tulivat tililleni hyvin pian. Pidän kaikesta!

Прегледано: 2022-10-05

Automatically translated with Google Translate in Finland. Bonuses, terms and conditions may vary by region.

Пишете преглед

Please enter your name
Please enter correct email
100 characters left Maximum number of characters: 1000 100 characters left Maximum number of characters: 1000

Оцени го ова казино:

10 /10
Please enter your rating

Your comment was sent successfully!

Choose problem

Problem Please select subject

Your feedback was sent successfully!