Betsafe Преглед

Обновено на: 01/15/2024
МакедонијаПрифатено Играчи од Македонија
Лиценца:
MGA MGA
UKGC UKGC
Проверено

Темелно тестиран квалитет од macedonia-bettingoffersfinder.com

Претставено во:

Навигација на страницата

Betsafe Бонуси

Бонус за Добредојде во Betsafe

Македонија
Cashable
Бонус за Добредојде: 100% до EUR 100
Минимален депозит: EUR 10
Облогот: 8x
Преглед

Преглед

Минимален депозит

EUR 10

Максимално повлекување

EUR 50 000

Позитивности

 • Massive selection of games
 • Live Chat Available 24/7
 • Достапни се плаќања преку PayPal
 • Висока граница за повлекување на средства
 • Добар избор на виртуелни спортски игри
 • Игри со дилери во живо
 • Едноставен и пријателски дизајн
 • Широк спектар на игри со дилери во живо

Негативности

 • Многу ограничени земји
 • Нема Биткоин
 • Нема меѓународен телефонски број

Подршани Платформи

Запознај ја новата комарска ера - Сите омилени игри на твојот мобилен или таблет

Јазици

 • English
 • Finnish
 • German
 • Polish
 • Swedish
 • Norwegian
 • Spanish
 • Estonian
 • Latvian
 • Lithuanian
 • Canadian

Плаќања

Минимална исплата

EUR 20

Методи на депозит

Методи на Повлекување

 • MasterCard
 • Neteller
 • Visa
 • Skrill
 • Direct Bank Transfer
 • EcoPayz
 • Trustly
 • PayPal
 • Pago efectivo
 • Much Better
 • Interac
 • MiFinity
 • Luxon

Времиња за исплата

 • 2-3 business days

Повеќе за Betsafe

Резиме на Betsafe

Betsafe е букмејкер кој работи од 2024. Се здобива со популарност поради неговите опции за спортско обложување и бонуси. Betsafe обезбедува услуги за играчи од Македонија. Betting Offers Finder подготви преглед на овој бренд за да ги цените неговите предности.

Екран-снимки од Betsafe

 • Betsafe 1
 • Betsafe 2
 • Betsafe 3

Betsafe Добрите и лошите страни

Секоја обложувачка локација има свои уникатни силни и слаби страни. Во случајот со Betsafe, нашиот тим ги најде следниве разлики.

Промоции и бонуси

Достапни се бонуси на Betsafe за играчи кои сакаат максимално да ги искористат понудите на страницата. Обложувалниците имаат различни тековни промоции, вклучувајќи бесплатни облози и бонуси за добредојде. Овие понуди се предмет на промена, но секогаш постои можност да се искористи.

Спорт за обложување

Во Betsafe Македонија, ќе најдете широк спектар на спортски разновидност, од фудбал до коњски трки. Изгледот на страницата за обложување е дизајниран да ви овозможи лесен пристап до популарни настани и детали. Некои од спортовите на кои можете да се обложувате во оваа обложувалница.

NBA обложување

Приклучете се на букмејкерот за наелектризирана NBA авантура за обложување. Од натпревари од редовната сезона до акција за плејоф, Betsafe нуди разновидна разновидност на обложување.

Кошарка на која треба да се обложувате

Подигнете ги кошаркарските обложувања до нови височини. Допрете ја различноста од локални лиги до меѓународни игри. Со букмејкерот, можете да се обложувате на сè, од резултати од играта до најдобри стрелци.

Еспорт Betsafe разновидност

Сакате да обложувате на е-спорт? Betsafe е вистинското место за вас. Проверете ја различноста на Dota 2, CS:GO, Overwatch, League of Legends, Fortnite, Rainbow Six, StarCraft II, StarCraft I, Valorant и Hearthstone.

Betsafe обложување во живо

Платформата го подобрува обложувањето во живо со тоа што дава брзи ажурирања и брзо менување на коефициентите. Ова го прави нивното обложување во живо да се издвојува, што го прави повозбудливо и подиректно од она што го нудат другите обложувалници.

Казиното како дополнителна функција

Betsafe оди чекор понатаму со секција за казино. Овде играчите можат да се потопат во познати игри како што се слотови, рулет и покер. Тие го направија достапен за сите типови играчи, без разлика дали претпочитате мали облози или сте високи ролери. Пристапот до онлајн казина зависи од вашата локација.

Апликација за обложување

Мобилната апликација Betsafe мобилната апликација, достапна и за iOS и за уредите со Android, е дизајнирана за обложувачи кои претпочитаат да ги стават своите облози во движење. Обезбедува лесен начин за ставање облози, следење на облози и пристап до целиот опсег на опции за обложување од каде било, во секое време. Апликацијата ја интегрира целата функционалност на платформата за обложување во мобилен интерфејс кој е лесен за корисниците.

Betsafe Мобилно обложување

Ако претпочитате да не преземате апликација за обложување, букмејкерот нуди и верзија на веб-локацијата на обложувалницата оптимизирана за мобилни телефони. Оваа мобилна страница е дизајнирана за лесна употреба на паметни телефони и таблети, што гарантира дека можете брзо и ефикасно да обложувате без потреба од апликација.

Плаќања: начини на депозит

Betsafe Македонија нуди низа начини на депозит како што се банкарски картички, услуги за плаќање преку Интернет и банкарски трансфери. Минимален депозит на платформата за обложување EUR 10 Платформата ги охрабрува играчите да постават лични максимални ограничувања за депозити за да управуваат со нивните трошоци.

Главните начини на депозит:MasterCard, Neteller, Visa Electron, Visa, Skrill

Методи на повлекување

Повлекувањата обично се обработуваат со истиот метод како и депозитите.

Главните методи за повлекување:MasterCard, Neteller, Visa, Skrill, Direct Bank Transfer

Безбедност и лиценцирање

Betsafe е препознаен по својата посветеност на безбедно и легално онлајн обложување. Официјално е лиценциран од Malta Gaming Authority, UK Gambling Commission, обезбедувајќи фер игра и безбедност на средствата на клиентите. Ова лиценцирање потврдува дека обложувалниците ги исполнуваат високите стандарди во онлајн коцкањето.

Поддршка

Една од карактеристиките на Betsafe што се издвојуваат е нејзината посветена поддршка за корисници, секогаш подготвена да им помогне на играчите веднаш, деноноќно. Можете лесно да контактирате со тимот за поддршка преку делот за помош на веб-локацијата, 24/7 разговор во живо или преку телефон. Вашите прашања и грижи ќе бидат одговорени со одговорна помош во секое време од денот.

Сопственик

BML Group Ltd.

Датум на основање

2006

Контакти

Прегледи

Осврти на играчи од Betsafe

(0 Прегледи)

Be the first to leave a review

No one has reviewed this bonus yet

Share your experience with us about this offer and help other users make their choice!

Пишете преглед

Please enter your name
Please enter correct email
100 characters left Maximum number of characters: 1000 100 characters left Maximum number of characters: 1000

Оцени го ова казино:

10 /10
Please enter your rating

Your comment was sent successfully!

Choose problem

Problem Please select subject

Your feedback was sent successfully!