Betmaster Преглед

Обновено на: 02/06/2024
МакедонијаПрифатено Играчи од Македонија
Лиценца:
Curacao Curacao
Проверено

Темелно тестиран квалитет од macedonia-bettingoffersfinder.com

Навигација на страницата

Betmaster Бонуси

Бонус за Добредојде во Betmaster

Македонија
Cashable
Бонус за Добредојде: 100% до EUR 1000
Минимален депозит: EUR 20
Облогот: 10x
Преглед

Депозитни Бонуси во Betmaster

Македонија
Cashable
Weekly Cashback Bonus: 10% до EUR 2000
Облогот: 1x
Преглед
Македонија
Cashable
Бесплатни Влогови: 20 EUR до EUR 20
Преглед
Македонија
Cashable
Weekend Bonus: 100% до EUR 150
Минимален депозит: EUR 20
Облогот: 10x
Преглед

Преглед

Минимален депозит

EUR 10

Максимално повлекување

EUR 60 000 per month

Позитивности

 • Се прифаќа Биткоин
 • Азиски Хендикепи
 • Огромен избор на игри вклучувајќи широк спектар на игри со дилери во живо
 • ММА понуда
 • Брзи повлекувања
 • Виртуелни спортови
 • Веб-страницата поддржува многу јазици

Негативности

 • Ограничени Опции за Плаќање
 • Надоместоци за повлекување на средства
 • Ниско максимално дневно повлекување
 • Без 24/7 поддршка за корисници
 • Бавна Клиентска Поддршка

Подршани Платформи

Запознај ја новата комарска ера - Сите омилени игри на твојот мобилен или таблет

Јазици

 • English
 • Italian
 • Finnish
 • French
 • German
 • Polish
 • Swedish
 • Chinese
 • Norwegian
 • Portuguese
 • Spanish
 • Romanian
 • Russian
 • Japanese
 • Korean
 • Vietnamese
 • Thai
 • Greek
 • Bulgarian
 • Hungarian
 • Indonesian
 • Turkish
 • Arabic
 • Ukrainian
 • Simplified Chinese
 • Malaysian
 • Azeri
 • Uzbek
 • Kazakh

Повеќе за Betmaster

Резиме на Betmaster

Betmaster е букмејкер кој работи од 2024. Се здобива со популарност поради неговите опции за спортско обложување и бонуси. Betmaster обезбедува услуги за играчи од Македонија. Betting Offers Finder подготви преглед на овој бренд за да ги цените неговите предности.

Екран-снимки од Betmaster

 • Betmaster 1
 • Betmaster 2
 • Betmaster 3

Betmaster Добрите и лошите страни

Секоја обложувачка локација има свои уникатни силни и слаби страни. Во случајот со Betmaster, нашиот тим ги најде следниве разлики.

Промоции и бонуси

Достапни се бонуси на Betmaster за играчи кои сакаат максимално да ги искористат понудите на страницата. Обложувалниците имаат различни тековни промоции, вклучувајќи бесплатни облози и бонуси за добредојде. Овие понуди се предмет на промена, но секогаш постои можност да се искористи.

Спорт за обложување

Во Betmaster Македонија, ќе најдете широк спектар на спортски разновидност, од фудбал до коњски трки. Изгледот на страницата за обложување е дизајниран да ви овозможи лесен пристап до популарни настани и детали. Некои од спортовите на кои можете да се обложувате во оваа обложувалница.

Тениска разновидност

Искуство на обложување на сите големи тениски турнири, од тревата на Вимблдон до тврдите терени на УС Опен. Со Betmaster можете да се обложувате на вашите омилени играчи, победници на натпревари или да поставувате резултати на главните ATP и WTA настани.

Фудбал Betmaster разновидност

Букмејкерот нуди бескрајни можности за обложување во фудбал. Истражете широк спектар на различности, од Премиер лигата до Светското првенство. Со Betmaster Македонија можете да се обложувате на натпревари од Лигата на шампионите на УЕФА, Ла Лига, Серија А и Бундеслигата. Изберете од обложување на резултати од натпревари, перформанси на играчи или вкупни голови.

Еспорт Betmaster разновидност

Сакате да обложувате на е-спорт? Betmaster е вистинското место за вас. Проверете ја различноста на Dota 2, CS:GO, Overwatch, League of Legends, Fortnite, Rainbow Six, StarCraft II, StarCraft I, Valorant и Hearthstone.

Betmaster обложување во живо

Платформата го подобрува обложувањето во живо со тоа што дава брзи ажурирања и брзо менување на коефициентите. Ова го прави нивното обложување во живо да се издвојува, што го прави повозбудливо и подиректно од она што го нудат другите обложувалници.

Казиното како дополнителна функција

Betmaster оди чекор понатаму со секција за казино. Овде играчите можат да се потопат во познати игри како што се слотови, рулет и покер. Тие го направија достапен за сите типови играчи, без разлика дали претпочитате мали облози или сте високи ролери. Пристапот до онлајн казина зависи од вашата локација.

Апликација за обложување

Мобилната апликација Betmaster мобилната апликација, достапна и за iOS и за уредите со Android, е дизајнирана за обложувачи кои претпочитаат да ги стават своите облози во движење. Обезбедува лесен начин за ставање облози, следење на облози и пристап до целиот опсег на опции за обложување од каде било, во секое време. Апликацијата ја интегрира целата функционалност на платформата за обложување во мобилен интерфејс кој е лесен за корисниците.

Betmaster Мобилно обложување

Ако претпочитате да не преземате апликација за обложување, букмејкерот нуди и верзија на веб-локацијата на обложувалницата оптимизирана за мобилни телефони. Оваа мобилна страница е дизајнирана за лесна употреба на паметни телефони и таблети, што гарантира дека можете брзо и ефикасно да обложувате без потреба од апликација.

Плаќања: начини на депозит

Betmaster Македонија нуди низа начини на депозит како што се банкарски картички, услуги за плаќање преку Интернет и банкарски трансфери. Минимален депозит на платформата за обложување EUR 10 Платформата ги охрабрува играчите да постават лични максимални ограничувања за депозити за да управуваат со нивните трошоци.

Главните начини на депозит:MasterCard, Neteller, Visa, Skrill, Maestro

Методи на повлекување

Повлекувањата обично се обработуваат со истиот метод како и депозитите.

Главните методи за повлекување:MasterCard, Neteller, Visa, Skrill, Direct Bank Transfer

Безбедност и лиценцирање

Betmaster е препознаен по својата посветеност на безбедно и легално онлајн обложување. Официјално е лиценциран од Curacao, обезбедувајќи фер игра и безбедност на средствата на клиентите. Ова лиценцирање потврдува дека обложувалниците ги исполнуваат високите стандарди во онлајн коцкањето.

Поддршка

Една од карактеристиките на Betmaster што се издвојуваат е нејзината посветена поддршка за корисници, секогаш подготвена да им помогне на играчите веднаш, деноноќно. Можете лесно да контактирате со тимот за поддршка преку делот за помош на веб-локацијата, 24/7 разговор во живо или преку телефон. Вашите прашања и грижи ќе бидат одговорени со одговорна помош во секое време од денот.

Сопственик

Reinvent N.V.

Датум на основање

2018

Контакти

Прегледи

Осврти на играчи од Betmaster

(2 Прегледи)
India IndieGamer
2 /10

Севкупно добар сајт betmaster, таква шема што го комплицираат со невозможен процес на верификација, само за да ви кажат на крајот дека не можете да ја потврдите вашата сметка за да ја повлечете. 👎

Overall good site betmaster, such a scheme that they complicate it with impossible verification process, only to tell you in the end that you can’t verify your account to withdraw. 👎

Прегледано: 2022-10-05

Automatically translated with Google Translate in India. Bonuses, terms and conditions may vary by region.

Greece crazydan
8 /10

Betmasrer Ако го исклучите недостатокот на 24-часовен разговор во живо, betmaster е еден од најдобрите обложувалници. Има широк спектар на трки и добри шанси.

Betmasrer Αν εξαιρέσει κανείς την έλλειψη 24 ώρου live chat, το betmaster είναι μία από τις καλύτερες στοιχηματικές. Έχει μεγάλη ποικιλία αγώνων και καλές αποδόσεις.

Прегледано: 2022-10-05

Automatically translated with Google Translate in Greece. Bonuses, terms and conditions may vary by region.

Пишете преглед

Please enter your name
Please enter correct email
100 characters left Maximum number of characters: 1000 100 characters left Maximum number of characters: 1000

Оцени го ова казино:

10 /10
Please enter your rating

Your comment was sent successfully!

Choose problem

Problem Please select subject

Your feedback was sent successfully!