22BET Преглед

Обновено на: 02/21/2024
МакедонијаПрифатено Играчи од Македонија
Лиценца:
Curacao Curacao
Проверено

Темелно тестиран квалитет од macedonia-bettingoffersfinder.com

Претставено во:

Навигација на страницата

22BET Бонуси

Бонус за Добредојде во 22BET

Македонија
Cashable
Бонус за Добредојде: 100% до €122
Минимален депозит: €1
Облогот: 5x
Преглед
Македонија
Cashable
Бонус за Добредојде: 100% до CAD 180
Минимален депозит: CAD 2
Облогот: 5x
Преглед

Депозитни Бонуси во 22BET

Македонија
Cashable
Повторен Бонус: 100% до €100
Минимален депозит: €/$ 1
Облогот: 3x
Преглед
Македонија
Cashable
Повторен Бонус: 100% до CAD 150
Минимален депозит: CAD 2
Облогот: 3x
Преглед

Преглед

Минимален депозит

EUR 10

Максимално повлекување

EUR 1000

Позитивности

 • Достапно кеширање
 • Се прифаќаат криптовалути
 • Различен метод на плаќање
 • Добар избор на спортски игри
 • Многу методи за плаќање
 • Мобилна апликација
 • Веб-страницата поддржува многу јазици

Негативности

 • Под вкупните шанси
 • Доцнења во плаќањето
 • Ниска исплата на секундарни облози
 • Не се достапни сите начини на плаќање за сите земји
 • Лош лиценцирачки орган

Подршани Платформи

Запознај ја новата комарска ера - Сите омилени игри на твојот мобилен или таблет

Јазици

 • English
 • Italian
 • Finnish
 • French
 • German
 • Norwegian
 • Portuguese
 • Spanish

Плаќања

Валути

Минимална исплата

EUR 25

Методи на депозит

Методи на Повлекување

 • Neteller
 • Skrill
 • Paysafe Card
 • WebMoney
 • Fast Bank Transfer
 • Entropay
 • QIWI
 • AstroPay Card
 • Bitcoin
 • Litecoin
 • Payeer
 • EnterCash
 • Bank transfer
 • Jeton Wallet
 • Rapid Transfer
 • Ethereum
 • Bitcoin Cash
 • MiFinity
 • eZeeWallet
 • USD Coin
 • Luxon

Времиња за исплата

 • ewallets

  24 hours

 • card payments

  up to 7 days

 • bank transfers

  3-7 days

Повеќе за 22BET

Резиме на 22BET

22BET е букмејкер кој работи од 2024. Се здобива со популарност поради неговите опции за спортско обложување и бонуси. 22BET обезбедува услуги за играчи од Македонија. Betting Offers Finder подготви преглед на овој бренд за да ги цените неговите предности.

Екран-снимки од 22BET

 • 22BET 1
 • 22BET 2
 • 22BET 3

22BET Добрите и лошите страни

Секоја обложувачка локација има свои уникатни силни и слаби страни. Во случајот со 22BET, нашиот тим ги најде следниве разлики.

Промоции и бонуси

Достапни се бонуси на 22BET за играчи кои сакаат максимално да ги искористат понудите на страницата. Обложувалниците имаат различни тековни промоции, вклучувајќи бесплатни облози и бонуси за добредојде. Овие понуди се предмет на промена, но секогаш постои можност да се искористи.

Спорт за обложување

Во 22BET Македонија, ќе најдете широк спектар на спортски разновидност, од фудбал до коњски трки. Изгледот на страницата за обложување е дизајниран да ви овозможи лесен пристап до популарни настани и детали. Некои од спортовите на кои можете да се обложувате во оваа обложувалница.

Обложување со коњски трки

Приклучете се на 22BET Македонија за искуство со обложување коњски трки. Подгответе се за низа опции за обложување, вклучувајќи трифекти: победа, место или прикажување облози.

Тениска разновидност

Искуство на обложување на сите големи тениски турнири, од тревата на Вимблдон до тврдите терени на УС Опен. Со 22BET можете да се обложувате на вашите омилени играчи, победници на натпревари или да поставувате резултати на главните ATP и WTA настани.

Еспорт 22BET разновидност

Сакате да обложувате на е-спорт? 22BET е вистинското место за вас. Проверете ја различноста на Dota 2, CS:GO, Overwatch, League of Legends, Fortnite, Rainbow Six, StarCraft II, StarCraft I, Valorant и Hearthstone.

22BET обложување во живо и пренос

Покрај тоа, платформата за обложување го подобрува искуството на обложување во живо со пренос во живо на настани. Оваа комбинација на обложување во живо и стриминг е уникатна и обезбедува извонредно обложувачко искуство кое е високо ценето во споредба со другите обложувалници.

Казиното како дополнителна функција

22BET оди чекор понатаму со секција за казино. Овде играчите можат да се потопат во познати игри како што се слотови, рулет и покер. Тие го направија достапен за сите типови играчи, без разлика дали претпочитате мали облози или сте високи ролери. Пристапот до онлајн казина зависи од вашата локација.

Апликација за обложување

Мобилната апликација 22BET мобилната апликација, достапна и за iOS и за уредите со Android, е дизајнирана за обложувачи кои претпочитаат да ги стават своите облози во движење. Обезбедува лесен начин за ставање облози, следење на облози и пристап до целиот опсег на опции за обложување од каде било, во секое време. Апликацијата ја интегрира целата функционалност на платформата за обложување во мобилен интерфејс кој е лесен за корисниците.

22BET Мобилно обложување

Ако претпочитате да не преземате апликација за обложување, букмејкерот нуди и верзија на веб-локацијата на обложувалницата оптимизирана за мобилни телефони. Оваа мобилна страница е дизајнирана за лесна употреба на паметни телефони и таблети, што гарантира дека можете брзо и ефикасно да обложувате без потреба од апликација.

Плаќања: начини на депозит

22BET Македонија нуди низа начини на депозит како што се банкарски картички, услуги за плаќање преку Интернет и банкарски трансфери. Минимален депозит на платформата за обложување EUR 10 Платформата ги охрабрува играчите да постават лични максимални ограничувања за депозити за да управуваат со нивните трошоци.

Главните начини на депозит:Neteller, Skrill, Paysafe Card, Entropay, Boleto

Методи на повлекување

Повлекувањата обично се обработуваат со истиот метод како и депозитите.

Главните методи за повлекување:Neteller, Skrill, Paysafe Card, WebMoney, Fast Bank Transfer

Безбедност и лиценцирање

22BET е препознаен по својата посветеност на безбедно и легално онлајн обложување. Официјално е лиценциран од Curacao, обезбедувајќи фер игра и безбедност на средствата на клиентите. Ова лиценцирање потврдува дека обложувалниците ги исполнуваат високите стандарди во онлајн коцкањето.

Поддршка

Една од карактеристиките на 22BET што се издвојуваат е нејзината посветена поддршка за корисници, секогаш подготвена да им помогне на играчите веднаш, деноноќно. Можете лесно да контактирате со тимот за поддршка преку делот за помош на веб-локацијата, 24/7 разговор во живо или преку телефон. Вашите прашања и грижи ќе бидат одговорени со одговорна помош во секое време од денот.

Сопственик

TechSolutions Group N.V.

Датум на основање

2017

Контакти

Прегледи

Осврти на играчи од 22BET

(3 Прегледи)
Portugal MrMonney
8 /10

22Bet има многу добра понуда за спортско обложување, особено фудбал. Изборот на казино, иако не се игра толку многу, не е ниту лош, иако е поограничен. Според мое мислење, тоа е добро место за обложување.

A 22Bet tem uma oferta de apostas desportivas bastante boa, sobretudo de futebol. A seleção de casino, apesar de não jogar tanto, também não é má, embora seja mais limitada. Na minha opinião, é uma boa casa para apostar.

Прегледано: 2022-10-05

Automatically translated with Google Translate in Portugal. Bonuses, terms and conditions may vary by region.

Colombia novemberrain
8 /10

Иако неговиот дизајн е грд, многу ми се допадна обложувањето на 22bet. Имаат огромен дел од казино игри, како и многу опции за плаќање, со можност за депонирање во криптовалути.

Aunque su diseño sea feo, me gustó mucho apostar en 22bet. Tienen una sección enorme de juegos de casino, además de muchas opciones de pago, con posibilidad de depositar en criptomonedas.

Прегледано: 2022-10-05

Automatically translated with Google Translate in Colombia. Bonuses, terms and conditions may vary by region.

Colombia Mario García
8 /10

Многу ми се допадна 22Bet, но неговиот интерфејс е малку грд според мене. Ако не ви е грижа за изгледот на страницата, можете да одите на 22Bet бидејќи тука има облози за сите.

Me gustó mucho el 22Bet, pero su interfaz es un tanto fea en mi opinión. Si no te importas con el visual del sitio, puedes ir por 22Bet pues hay apuestas para todos aquí.

Прегледано: 2022-07-25

Automatically translated with Google Translate in Colombia. Bonuses, terms and conditions may vary by region.

Пишете преглед

Please enter your name
Please enter correct email
100 characters left Maximum number of characters: 1000 100 characters left Maximum number of characters: 1000

Оцени го ова казино:

10 /10
Please enter your rating

Your comment was sent successfully!

Choose problem

Problem Please select subject

Your feedback was sent successfully!