1xBet Преглед

Обновено на: 01/07/2024
МакедонијаПрифатено Играчи од Македонија
Лиценца:
Curacao Curacao
Проверено

Темелно тестиран квалитет од macedonia-bettingoffersfinder.com

Претставено во:

Навигација на страницата

1xBet Бонуси

Бонус за Добредојде во 1xBet

Македонија
Cashable
Бонус за Добредојде: 100% до 160 SGD
Минимален депозит: 2 SGD
Облогот: 5x
Преглед

Депозитни Бонуси во 1xBet

Македонија
Готовински Бонус: 30% до 67 S$
Минимален депозит: 7 S$
Облогот: 10x
Преглед

Преглед

Минимален депозит

EUR 1

Максимално повлекување

Not Limited for EUR

Позитивности

 • Мобилни апликации за Android/iOS
 • Азиски Хендикепи
 • Достапно кеширање
 • Различен метод на плаќање
 • Разни опции за спортско обложување
 • Уреди Облог
 • Пријателска клиентска услуга
 • Во живо
 • Брзи повлекувања
 • Достапни се различни промоции

Негативности

 • Ниски коефициенти на секундарни облози
 • Нема достапен PayPal

Подршани Платформи

Запознај ја новата комарска ера - Сите омилени игри на твојот мобилен или таблет

Јазици

 • English
 • Italian
 • Finnish
 • French
 • German
 • Polish
 • Swedish
 • Chinese
 • Norwegian
 • Portuguese
 • Spanish
 • Romanian
 • Russian
 • Japanese
 • Korean
 • Vietnamese
 • Thai
 • Greek
 • Bulgarian
 • Czech
 • Danish
 • Dutch
 • Estonian
 • Hebrew
 • Hungarian
 • Indonesian
 • Latvian
 • Lithuanian
 • Serbian
 • Slovak
 • Turkish
 • Irish
 • Belarusian
 • Croatian
 • Slovenian
 • Arabic
 • Ukrainian
 • Hindi
 • Icelandic
 • Malaysian
 • Albanian
 • Georgian
 • Azeri
 • Malay
 • Uzbek
 • Kazakh
 • Macedonian

Плаќања

Минимална исплата

EUR 1,50

Методи на депозит

Методи на Повлекување

 • MasterCard
 • Neteller
 • Visa
 • Skrill
 • Bank Wire Transfer
 • Paysafe Card
 • WebMoney
 • EcoPayz
 • ATM Online
 • AstroPay Card
 • Bitcoin
 • Yandex Money
 • Wallet One
 • Litecoin
 • Dogecoin
 • Payeer
 • Perfect Money
 • EasyPay
 • UnionPay
 • BPay
 • Beeline
 • LifeCell
 • Help2Pay
 • Dash
 • Jeton Wallet
 • Sticpay
 • Ethereum
 • Monero
 • Tether
 • Piastrix
 • Ripple
 • Bitcoin Cash
 • NEM
 • ADA(Cardano)
 • Binance Coin
 • Tron Coin
 • Zcash
 • EOS
 • Chainlink
 • Verge
 • DigiByte
 • QTUM
 • USD Coin
 • Stellar
 • SHIBA INU
 • Juventus

Времиња за исплата

 • up to 15 minutes

Повеќе за 1xBet

Резиме на 1xBet

1xBet е букмејкер кој работи од 2024. Се здобива со популарност поради неговите опции за спортско обложување и бонуси. 1xBet обезбедува услуги за играчи од Македонија. Betting Offers Finder подготви преглед на овој бренд за да ги цените неговите предности.

Екран-снимки од 1xBet

 • 1xBet 1
 • 1xBet 2
 • 1xBet 3

1xBet Добрите и лошите страни

Секоја обложувачка локација има свои уникатни силни и слаби страни. Во случајот со 1xBet, нашиот тим ги најде следниве разлики.

Промоции и бонуси

Достапни се бонуси на 1xBet за играчи кои сакаат максимално да ги искористат понудите на страницата. Обложувалниците имаат различни тековни промоции, вклучувајќи бесплатни облози и бонуси за добредојде. Овие понуди се предмет на промена, но секогаш постои можност да се искористи.

Спорт за обложување

Во 1xBet Македонија, ќе најдете широк спектар на спортски разновидност, од фудбал до коњски трки. Изгледот на страницата за обложување е дизајниран да ви овозможи лесен пристап до популарни настани и детали. Некои од спортовите на кои можете да се обложувате во оваа обложувалница.

Фудбал 1xBet разновидност

Букмејкерот нуди бескрајни можности за обложување во фудбал. Истражете широк спектар на различности, од Премиер лигата до Светското првенство. Со 1xBet Македонија можете да се обложувате на натпревари од Лигата на шампионите на УЕФА, Ла Лига, Серија А и Бундеслигата. Изберете од обложување на резултати од натпревари, перформанси на играчи или вкупни голови.

Обложување со коњски трки

Приклучете се на 1xBet Македонија за искуство со обложување коњски трки. Подгответе се за низа опции за обложување, вклучувајќи трифекти: победа, место или прикажување облози.

Тениска разновидност

Искуство на обложување на сите големи тениски турнири, од тревата на Вимблдон до тврдите терени на УС Опен. Со 1xBet можете да се обложувате на вашите омилени играчи, победници на натпревари или да поставувате резултати на главните ATP и WTA настани.

1xBet обложување во живо

Платформата го подобрува обложувањето во живо со тоа што дава брзи ажурирања и брзо менување на коефициентите. Ова го прави нивното обложување во живо да се издвојува, што го прави повозбудливо и подиректно од она што го нудат другите обложувалници.

Казиното како дополнителна функција

1xBet оди чекор понатаму со секција за казино. Овде играчите можат да се потопат во познати игри како што се слотови, рулет и покер. Тие го направија достапен за сите типови играчи, без разлика дали претпочитате мали облози или сте високи ролери. Пристапот до онлајн казина зависи од вашата локација.

Апликација за обложување

Мобилната апликација 1xBet мобилната апликација, достапна и за iOS и за уредите со Android, е дизајнирана за обложувачи кои претпочитаат да ги стават своите облози во движење. Обезбедува лесен начин за ставање облози, следење на облози и пристап до целиот опсег на опции за обложување од каде било, во секое време. Апликацијата ја интегрира целата функционалност на платформата за обложување во мобилен интерфејс кој е лесен за корисниците.

1xBet Мобилно обложување

Ако претпочитате да не преземате апликација за обложување, букмејкерот нуди и верзија на веб-локацијата на обложувалницата оптимизирана за мобилни телефони. Оваа мобилна страница е дизајнирана за лесна употреба на паметни телефони и таблети, што гарантира дека можете брзо и ефикасно да обложувате без потреба од апликација.

Плаќања: начини на депозит

1xBet Македонија нуди низа начини на депозит како што се банкарски картички, услуги за плаќање преку Интернет и банкарски трансфери. Минимален депозит на платформата за обложување EUR 1 Платформата ги охрабрува играчите да постават лични максимални ограничувања за депозити за да управуваат со нивните трошоци.

Главните начини на депозит:MasterCard, Neteller, Visa, Skrill, Bank Wire Transfer

Методи на повлекување

Повлекувањата обично се обработуваат со истиот метод како и депозитите.

Главните методи за повлекување:MasterCard, Neteller, Visa, Skrill, Bank Wire Transfer

Безбедност и лиценцирање

1xBet е препознаен по својата посветеност на безбедно и легално онлајн обложување. Официјално е лиценциран од Curacao, обезбедувајќи фер игра и безбедност на средствата на клиентите. Ова лиценцирање потврдува дека обложувалниците ги исполнуваат високите стандарди во онлајн коцкањето.

Поддршка

Една од карактеристиките на 1xBet што се издвојуваат е нејзината посветена поддршка за корисници, секогаш подготвена да им помогне на играчите веднаш, деноноќно. Можете лесно да контактирате со тимот за поддршка преку делот за помош на веб-локацијата, 24/7 разговор во живо или преку телефон. Вашите прашања и грижи ќе бидат одговорени со одговорна помош во секое време од денот.

Сопственик

ACOM Latin America N.V.

Датум на основање

2007

Контакти

Прегледи

Осврти на играчи од 1xBet

(4 Прегледи)
Taiwan Mufasa
2.2 /10

1xbet е многу непожелен за играчите кои добиваат пари.Само што освоив 1000EUR и ми го заклучив коефициентот кој падна од 0,97 на 0,87. Она што им треба е дом кој постојано губи пари, казино што не може да си дозволи да губи, заштитете ги вашите средства, не депонирајте пари во 1xbet по желба, можеби нема да можете да извадите пари ако победите.

1xbet對於贏錢的玩家非常不歡迎,我才贏了1000EUR就對我鎖賠率,從0.97賠率降到0.87。他們需要的是一直輸錢的家,輸不起的賭場,保護好你的資金,不要隨意入金1xbet,你贏錢了不一定能領出來。

Прегледано: 2023-05-24

Automatically translated with Google Translate in Taiwan. Bonuses, terms and conditions may vary by region.

Argentina Brtano
8 /10

Отсекогаш ми се допаѓаше 1xBet главно поради неговата разновидност на начини на плаќање. Можете да плаќате со Биткоин и други криптовалути, покрај националните плаќања. Недостаток овде е неговиот дизајн, кој изгледа како да е направен во минатиот век.

A mí siempre me gustó el 1xBet principalmente por su diversidad de medios de pago. Se puede pagar con Bitcoin y otras criptomonedas, además de los pagos nacionales. Lo malo de aquí es su diseño, que parece hecho en el siglo pasado.

Прегледано: 2022-10-05

Automatically translated with Google Translate in Argentina. Bonuses, terms and conditions may vary by region.

Portugal Leonela
10 /10

1xbet има многу комплетни решенија за оние кои сакаат да варираат и да се обложуваат на разни игри. Тоа е исто така одлична опција бидејќи ви овозможува да плаќате преку различни начини на плаќање. За мене тоа функционира совршено.

A 1xbet tem soluções muito completas para quem gosta de variar e apostar em vários jogos. É uma excelente opção também porque permite pagar através de uma diversos de métodos de pagamento. Para mim, serve na perfeição.

Прегледано: 2022-10-05

Automatically translated with Google Translate in Portugal. Bonuses, terms and conditions may vary by region.

Пишете преглед

Please enter your name
Please enter correct email
100 characters left Maximum number of characters: 1000 100 characters left Maximum number of characters: 1000

Оцени го ова казино:

10 /10
Please enter your rating

Your comment was sent successfully!

Choose problem

Problem Please select subject

Your feedback was sent successfully!