18Bet Преглед

Обновено на: 12/20/2023
МакедонијаПрифатено Играчи од Македонија
Лиценца:
MGA MGA
Проверено

Темелно тестиран квалитет од macedonia-bettingoffersfinder.com

Навигација на страницата

18Bet Бонуси

Бонус за Добредојде во 18Bet

Македонија
Cashable
Бонус за Добредојде: 100% до EUR 100
Минимален депозит: EUR 10
Облогот: 16x
Преглед
Бонус Код

Депозитни Бонуси во 18Bet

Македонија
Cashable
Готовински Бонус: 20% до EUR 500
Облогот: 12x
Преглед
Македонија
Cashable
Бесплатни Влогови: 18 FREE BET до EUR 18
Преглед
Бонус Код
Македонија
Бесплатни Влогови: 50 EUR до EUR 50
Минимален депозит: EUR 20
Преглед
Бонус Код
Македонија
Cashable
Deposit Bonus: 50% до EUR 50
Минимален депозит: EUR 20
Облогот: 16x
Преглед
Бонус Код

Промо кодови

Достапни промотивни кодови

4 of 9

18Bet промотивни кодови

Преглед

Минимален депозит

EUR 10

Максимално повлекување

EUR 10000 per week

Позитивности

 • 24/7 customer support
 • Азиски Поглед
 • Облози со карти и корнери
 • Малку ограничувања во земјата
 • Добар избор на спортски игри
 • Многу методи за плаќање
 • MGA лиценца
 • Мобилна апликација
 • Повеќе-прегледно
 • Широк спектар на фудбалски пазари

Негативности

 • Надоместоци за повлекување на средства
 • Ниска исплата на секундарни облози
 • Ниска граница за повлекување
 • Многу нерешени поплаки
 • Нема автоматска кеширање
 • Нема уредување на облог
 • Нема специјални понуди за играчи
 • Не се достапни сите начини на плаќање за сите земји
 • Бавно Прифаќање на Облог

Подршани Платформи

Запознај ја новата комарска ера - Сите омилени игри на твојот мобилен или таблет

Јазици

 • English
 • Italian
 • Finnish
 • French
 • German
 • Chinese
 • Norwegian
 • Portuguese
 • Spanish
 • Russian
 • Korean
 • Thai
 • Greek
 • Turkish
 • Canadian

Плаќања

Минимална исплата

EUR 10

Методи на депозит

Методи на Повлекување

 • MasterCard
 • Neteller
 • Visa
 • Skrill
 • Paysafe Card
 • WebMoney
 • Direct Bank Transfer
 • EcoPayz
 • Bank transfer

Времиња за исплата

 • ewallets

  24-72 hours

 • bank transfers

  3-7 days

 • card payments

  3-5 days

Повеќе за 18Bet

Резиме на 18Bet

18Bet е букмејкер кој работи од 2024. Се здобива со популарност поради неговите опции за спортско обложување и бонуси. 18Bet обезбедува услуги за играчи од Македонија. Betting Offers Finder подготви преглед на овој бренд за да ги цените неговите предности.

Екран-снимки од 18Bet

 • 18Bet 1
 • 18Bet 2
 • 18Bet 3

18Bet Добрите и лошите страни

Секоја обложувачка локација има свои уникатни силни и слаби страни. Во случајот со 18Bet, нашиот тим ги најде следниве разлики.

Промоции и бонуси

Достапни се бонуси на 18Bet за играчи кои сакаат максимално да ги искористат понудите на страницата. Обложувалниците имаат различни тековни промоции, вклучувајќи бесплатни облози и бонуси за добредојде. Овие понуди се предмет на промена, но секогаш постои можност да се искористи.

Спорт за обложување

Во 18Bet Македонија, ќе најдете широк спектар на спортски разновидност, од фудбал до коњски трки. Изгледот на страницата за обложување е дизајниран да ви овозможи лесен пристап до популарни настани и детали. Некои од спортовите на кои можете да се обложувате во оваа обложувалница.

Промо кодови

Ако барате промотивни кодови на 18Bet во Македонија, дојдовте на вистинското место. Пребарувавме на интернет барајќи ги сите најдобри бонуси и понуди за регистрирање што можете да ги користите за да го искористите максимумот од вашето обложување и игри. Ги собравме сите промотивни кодови на 18Bet.

Тениска разновидност

Искуство на обложување на сите големи тениски турнири, од тревата на Вимблдон до тврдите терени на УС Опен. Со 18Bet можете да се обложувате на вашите омилени играчи, победници на натпревари или да поставувате резултати на главните ATP и WTA настани.

Обложување со коњски трки

Приклучете се на 18Bet Македонија за искуство со обложување коњски трки. Подгответе се за низа опции за обложување, вклучувајќи трифекти: победа, место или прикажување облози.

Еспорт 18Bet разновидност

Сакате да обложувате на е-спорт? 18Bet е вистинското место за вас. Проверете ја различноста на Dota 2, CS:GO, Overwatch, League of Legends, Fortnite, Rainbow Six, StarCraft II, StarCraft I, Valorant и Hearthstone.

18Bet обложување во живо

Платформата го подобрува обложувањето во живо со тоа што дава брзи ажурирања и брзо менување на коефициентите. Ова го прави нивното обложување во живо да се издвојува, што го прави повозбудливо и подиректно од она што го нудат другите обложувалници.

Казиното како дополнителна функција

18Bet оди чекор понатаму со секција за казино. Овде играчите можат да се потопат во познати игри како што се слотови, рулет и покер. Тие го направија достапен за сите типови играчи, без разлика дали претпочитате мали облози или сте високи ролери. Пристапот до онлајн казина зависи од вашата локација.

Апликација за обложување

Мобилната апликација 18Bet мобилната апликација, достапна и за iOS и за уредите со Android, е дизајнирана за обложувачи кои претпочитаат да ги стават своите облози во движење. Обезбедува лесен начин за ставање облози, следење на облози и пристап до целиот опсег на опции за обложување од каде било, во секое време. Апликацијата ја интегрира целата функционалност на платформата за обложување во мобилен интерфејс кој е лесен за корисниците.

18Bet Мобилно обложување

Ако претпочитате да не преземате апликација за обложување, букмејкерот нуди и верзија на веб-локацијата на обложувалницата оптимизирана за мобилни телефони. Оваа мобилна страница е дизајнирана за лесна употреба на паметни телефони и таблети, што гарантира дека можете брзо и ефикасно да обложувате без потреба од апликација.

Плаќања: начини на депозит

18Bet Македонија нуди низа начини на депозит како што се банкарски картички, услуги за плаќање преку Интернет и банкарски трансфери. Минимален депозит на платформата за обложување EUR 10 Платформата ги охрабрува играчите да постават лични максимални ограничувања за депозити за да управуваат со нивните трошоци.

Главните начини на депозит:MasterCard, Neteller, Visa, Skrill, Bank Wire Transfer

Методи на повлекување

Повлекувањата обично се обработуваат со истиот метод како и депозитите.

Главните методи за повлекување:MasterCard, Neteller, Visa, Skrill, Paysafe Card

Безбедност и лиценцирање

18Bet е препознаен по својата посветеност на безбедно и легално онлајн обложување. Официјално е лиценциран од Malta Gaming Authority, обезбедувајќи фер игра и безбедност на средствата на клиентите. Ова лиценцирање потврдува дека обложувалниците ги исполнуваат високите стандарди во онлајн коцкањето.

Поддршка

Една од карактеристиките на 18Bet што се издвојуваат е нејзината посветена поддршка за корисници, секогаш подготвена да им помогне на играчите веднаш, деноноќно. Можете лесно да контактирате со тимот за поддршка преку делот за помош на веб-локацијата, 24/7 разговор во живо или преку телефон. Вашите прашања и грижи ќе бидат одговорени со одговорна помош во секое време од денот.

Сопственик

Shark77 Limited

Датум на основање

2011

Контакти

Прегледи

Осврти на играчи од 18Bet

(3 Прегледи)
New Zealand Timbo_de
10 /10

Не им верувам премногу на онлајн обложувалниците, но 18bet е исклучок. Сите исплати се непречени, без одложувања, а поддршката за корисници е секогаш тука доколку ви треба нешто.

I don’t trust online betting sites too much, but 18bet is an exception. All payouts are smooth, no delays, and customer support is always there if you need anything.

Прегледано: 2022-10-05

Automatically translated with Google Translate in New Zealand. Bonuses, terms and conditions may vary by region.

Ireland PowerGrab
10 /10

Би рекол дека 18bet е еден од најдобрите обложувалници. Фер понуди, добар бонус за повторно вчитување ако изгубите и тие се исплаќаат прилично брзо ако победите. Продолжете со добрата работа момци 💪

I’d say 18bet is one of the best bookies. Fair offers, good reload bonus if you lose, and they payout pretty quickly if you win. Keep up the good work lads 💪

Прегледано: 2022-10-05

Automatically translated with Google Translate in Ireland. Bonuses, terms and conditions may vary by region.

Ghana Protesian
10 /10

Конечно некоја добра онлајн обложувачка страница во Гана! Одличен дизајн и добар бонус на 18bet за нови играчи. Го искористив мојот бесплатен облог без никакви проблеми - добра услуга.

Finally some good online betting site in Ghana! Great design and good bonus at 18bet for new players. I used my free bet with no problems at all - good service.

Прегледано: 2022-10-05

Automatically translated with Google Translate in Ghana. Bonuses, terms and conditions may vary by region.

Пишете преглед

Please enter your name
Please enter correct email
100 characters left Maximum number of characters: 1000 100 characters left Maximum number of characters: 1000

Оцени го ова казино:

10 /10
Please enter your rating

Your comment was sent successfully!

Choose problem

Problem Please select subject

Your feedback was sent successfully!