Support Ukraine against Russian invasion

10 Bet Преглед

Обновено на: 08/24/2022
Рејтинг на уредниците: 5.87/10
Кориснички прегледи (0)
МакедонијаПрифатено Играчи од Македонија
Лиценца:
No license available
Проверено

Темелно тестиран квалитет од macedonia-bettingoffersfinder.com

Навигација на страницата

10 Bet Бонуси

Сите бонуси и промоции 2023

Македонија
Cashable
Бонус за Добредојде: 50% до €50
Минимален депозит: €15
Облогот: 5x
Преглед
Бонус Код

Кориснички повратни информации

Преглед

Минимален депозит

€10

Максимално повлекување

€/£/$ 50 000

Позитивности

 • Massive selection of games
 • 24/7 customer support
 • Поддржува PayPal
 • Достапно кеширање
 • Разни опции за спортско обложување
 • Уреди Облог
 • Одлични бонуси и промоции
 • Мобилна апликација
 • Повеќе-прегледно
 • Брз облог

Негативности

 • Многу ограничени земји
 • Разговор во живо е достапен само по регистрацијата
 • Нема пренос во живо
 • Постои максимален дневен лимит на добивка

Подршани Платформи

Запознај ја новата комарска ера - Сите омилени игри на твојот мобилен или таблет

 • Мобилен
 • Tablet
 • Десктоп

Јазици

 • English

Плаќања

Минимална исплата

€10

Методи на депозит

 • MasterCard
 • Neteller
 • Visa
 • Skrill
 • Paysafe Card
 • Sofortuberwaisung
 • EPS
 • Euteller
 • Trustly
 • Skrill 1-Tap
 • Much Better

Методи на Повлекување

 • MasterCard
 • Neteller
 • Visa
 • Skrill
 • Fast Bank Transfer
 • Trustly
 • Much Better

Времиња за исплата

 • ewallets

  24-48 hours

 • credit / debit cards

  1-2 days

 • bank transfers

  1-3 days

 • cheques

  not offered

 • pending time

  0-24 hours

Повеќе за 10 Bet

Екран-снимки од 10 Bet

 • 10 Bet 1
 • 10 Bet 2
 • 10 Bet 3
Е-спортско обложување на 10 Bet

На 10 Bet можеш да ставиш облог на популарни е-спорт натпревари. Стави облози на Dota 2, CS: GO, Overwatch, League of Legends, Fortnite, Rainbow Six, StarCraft II, StarCraft I, Valorant, Hearthstone и многу други.

Обложување во живо на 10 Bet

Обложувањето во живо претставува конкурентна предност на обложувалницата 10 Bet. За време на натпреварот можеш да се обложуваш на

Играј во казиното на 10 Bet.

Казиното 10 Bet те кани да играш на слот машини помеѓу спортските настани. Поседувањето лиценца е предноста на интернет казината од 10 Bet. Достапноста до интернет казината зависи од вашата локација. *geo-restrictions apply.

10 Bet апликација

Апликацијата за спортско обложување на 10 Bet има едноставен и јасен дизајн. Апликацијата ти овозможува да се обложуваш на сите спортови, да се обложуваш во реално време или да гледаш преноси во живо. Апликацијата на 10 Bet е достапна за Андроид и IOS телефони.

Сопственик

10Bet LTD Casinos

Датум на основање

2003

Контакти

 • Веб-страница http://www.10bet.com/
 • Е-пошта [email protected]
 • Телефон

  for all countries (excluding Ireland and Canada) +356 2778 0155

  for Canada +1 613 366 3908 and for Ireland: +353 14 372 476

Прегледи

Осврти на играчи од 10 Bet

(0 Прегледи)

Пишете преглед

Please enter your name
Please enter correct email
150 characters left Maximum number of characters: 1000 150 characters left Maximum number of characters: 1000

Оцени го ова казино:

Please enter your rating
Send

Your comment was sent successfully!

Choose problem

Problem Please select subject

Your feedback was sent successfully!